جعبه کلم، کلید حفظ تازگی آن :

امروزه شیوه ی بسته بندی یکی از مهم ترین عناصر هنگام خرید و فروش یک محصول محسوب می شود. این در حاایست که همچنان بسیاری از تولید کنندگان کالاها خصوصا محصولات کشاورزی در کشورهای منطقه خاورمیانه، هنوز از بسته بندی های بسیار ساده و ناکارآمد قدیمی مثل صندوق های پلاستیکی و یا کارتون های مقوایی ضعیف استفاده میکنند. بی خبر از آنکه بسته بندی مناسب علاوه بر کمک به حفظ تازگی، سلامت و بهداشت محصول، میتواند با ایجاد ظاهری زیبا، در ذهن مشتری به طرز باورنکرونی اثر گذار باشد.

در ابتدای این مطلب میخواهیم به چند نمونه از بسته بندی های موفق در حوزه ی محصولات کشاورزی اشاره کنیم:

جعبه کلم یکی از این موارد است که توسط شرکت ” ایران کارتن پلاست ” در حال تولید است. این بسته بندی با ظاهر زیبا و ایجاد فضای مناسب برای قرارگیری کلم ها، افزون بر کمک به حمل آسان تر این محصول، از پلاسیدگی و گندیدگی کلم ها نیز جلوگیری میکند.

گیاه کلم در سه دسته ی اصلی گل کلم، کلم سفید و کلم قرمز تفسیم بندی میشود. این گیاه با فواید زیاد و مزه ی دلچسبی که دارد، از پرسودترین محصولات کشاورزیست و تولید آن به روش صحیح میتواند سوددهی بسیار خوبی برای تولیدکنندگان داشته باشد. به همین دلیل بسته بندی صحیح کلم در جعبه های استاندارد اهمیت بالایی دارد و باعث حفظ خواص و عطر و طعم واقعی آن میشود.

جعبه کاهو و کلم

جعبه کلم کارتن پلاست :

شاید بارها در زندگی خودمان تجربه کرده ایم که کالایی را صرفا به خاطر جعبه و بسته بندی چشمگیر آن خریده ایم در صورتی که نیاز مبرمی به محتوای درون جعبه نداشته ایم. علاوه بر این، بسته بندی مناسب برای محصولات صادراتی ، حکم شاه کلید را دارد و باعث میشود بتوانید رقبا را ساده تر کنار بزنید و محصول تولیدی خود را با سود بسیار خوب به مرحله ی صادرات و فروش برسانید.

استفاده از جعبه کلم کارتن پلاست برای بسته بندی کلم، هم از نظر ایجاد ظاهری جذاب و هم حفظ و نگهداری کلم ها به بهترین شکل ممکن هنگام جابجایی، بسیار کارآمد است. این جعبه ها با ایجاد تعادل در وزن باعث میشوند کلم ها روی هم انباشته نشوند و به علت وزن غیر معمول کلم های رویی، کلم های سطح زیرین خراب نشوند و ضایعات کشاورزی حین حمل و نقل به حداقل میزان ممکن کاهش یابد.

جعبه کلم کارتن پلاست تولید شده توسط ” ایران کارتن پلاست ” به دلیل قدرت زیاد در مقابل ضربه، حتی از کارتن های پنج لایه ی لمینتی نیز مقاوم تر است. این جعبه ها بیشترین محافظت را از محصول داخل خود میکنند؛ در نتیجه کلم ها را بدون هیچ گونه آسیب یا مشکلی به مقصد میرسانند.

جعبه لوبیا، محافظت سحر آمیز :

لوبیا از دسته گیاهانی است که برخلاف ظاهر مقاوم و غیر قابل نفوذ پیش از پخت، بسیار آسیب پذیر است. به همین دلیل بسته بندی مناسب این محصول کشاورزی از اهمیت ویژه ای برخوردار است

این گیاه علفی یک ساله که در اکثر نقاط کشور میتوان آن را کشت کرد ، دارای خواص درمانی و کاربردهای صنعتی زیادی است. این گیاه دارای ویتامین های K, C, B1, A  و انواع مواد معدنی مثل آهن، کلسیم، فسفر، پروتئین و. . . است و میتواند در کاهش فشار خون، جلوگیری از ابتلا به سرطان روده، کاهش حملات میگرن و بهبود بسیاری دیگر از بیماری ها، موثر واقع شود.

” شرکت ایران کارتن پلاست ” با قراردادن لوبیا در جعبه های مخصوص با طراحی مناسب علاوه بر حفظ رطوبت کافی برای سالم ماندن لوبیا از رشد آفات و حشرات مضر و انواع قارچ ها در این گیاه جلوگیری می کند. ممکن است در نگاه اول جعبه لوبیا ساده به نظر برسد اما در مقام مقایسه هنگام مصرف لوبیا به وضوح می توان تفاوت طعم و عطر را احساس کرد.

جعبه کلم و جعبه لوبیا سبز

جعبه لوبیا سبز :

لوبیا سبز یکی از محبوب ترین سبزیجات در صنایع غذایی است. این گیاه برخلاف انرژی بخشی خوب، کم کالری است و فاقد چربی اشباع میباشد. به همین جهت جایگاه ویژه ای در رژیم های غذایی دارد. این لوبیا در کنار طعم و رنگ مثال زدنی، برای تسریع روند درمان بیماری هایی مثل گرفتگی عروق، دیابت و بیماری های قلبی مفید است.

البته نمیشود از این نکته غافل بود که کلیه ی این فواید، در گرو یک بسته بندی درست و مناسب، خودشان را نشان خواهند داد. زیرا در غیر این صورت، با از بین رفتن تازگی محصول، این خواص نیز رفته رفته کمرنگ میشوند. اینجاست که خلاقیت در ساخت یک جعبه لوبیا سبز میتواند به شدت کمک کننده باشد و محصول را به همان تازگی لحظه ی برداشت، به دست مشتری برساند.

سلامت محصولات غذایی را عوامل گوناگونی تعیین میکنند که این موضوع شامل کلیه ی مراحل از ابتدای تولید این محصولات تا زمانی که به دست مشتری میرسند.

شرکت های معتبر فعال در زمینه ی بسته بندی، میتوانند به نوبه ی خود سهم بسزایی در این پروسه داشته باشند.

جعبه لوبیا سبز کارتن پلاست :

کارتن پلاست ترکیبی مقاوم و ضد آب است که با قابلیت جلوگیری از نفوذ نور گزینه قابل قبولی برای ساخت انواع جعبه جهت بسته بندی میوه ها و سبزیجات می باشد. ماده اولیه تشکیل دهنده ی کارتن پلاست، پلی پروپیلن است که به این پوشش ویژگی هایی نظیر سبکی، انعطاف و در عین حال مقاومت بالا را می دهد.

جعبه لوبیا سبز

این ویژگی ها موجب شده  کارتن پلاست  کاربردهای زیادی نظیر تبلیغات، کشاورزی، ساختمان و از همه مهم تر بسته بندی داشته باشد. به همین دلیل استفاده از این نوع از بسته بندی در ساخت جعبه لوبیا سبز کارتن پلاست با اسقبال رو به رو شده است .

شرکت “ ایران کارتن پلاست ” با تولید بسته بندی هایی از کارتن پلاست مرغوب با قطر مناسب در تلاش است تا محصولات کشاورزی از جمله لوبیا سبز را در اوج کیفیت و سلامت به مصرف کنندگان عرضه کند. این شرکت با سالها تجربه درخشان در زمینه طراحی و تولید انواع بسته بندی گامی ارزنده در زمینه صادرات محصولات غذایی و کشاورزی برداشته است.