1. کارتن پلاست
 2. کاربردهای کارتن پلاست
 3. صنعت بازیافت
 4. سطل بازیافت کارتن پلاست؛ آشنایی با بهترین سطل بازیافت

امروزه، با توجه به بالا رفتن فرهنگ مردم بسیاری از مردم قادر به جدا کردن زباله از بازیافت می باشند. به هر حال بسیاری از مردم مطلع هستند که بازیافت می تواند مجددا به چرخه تولید بازگردد و باعث بهبود سلامت طبیعت شود. به همین خاطر، لزوم استفاده از سطل های بازیافت بسیار احساس می شود. سطل بازیافت کارتن پلاست یکی از بهترین سطل های بازیافت موجود در بازار بوده که برای جداسازی زباله از بازیافت مورد استفاده قرار می گیرد. این سطل با بهترین کیفیت برای اداره ها، شرکت ها، شهرداری و آموزش و پرورش قابل استفاده می باشد.

چرا باید از سطل های بازیافت استفاده کنیم؟

در گذشته، هیچ توجهی به جدا کردن زباله ها نمی شد. ولی امروزه با توجه به فرهنگ سازی رسانه ها و فرهنگ مردم، اکثر مردم کشور ایران به تفکیک زباله ها اهمیت می دهند. ولی متاسفانه، زیر ساخت های مناسبی برای تفکیک زباله ها در خیابان ها و مناطق مختلف وجود ندارد و همین موضوع باعث ایجاد اختلال در بازیافت کردن می شود.

سطل بازیافت به عنوان یک مخزن فوق العاده لازم برای مکان های مختلف محسوب می شود. زیرا در صورتی که سطل های زباله در مکان های مختلف قرار بگیرند، مردم هم یاد می گیرند که زباله های تر را از خشک جدا کنند. در واقع، خرید و استفاده از سطل بازیافت کارتن پلاست نوع فرهنگ سازی برای مردم محسوب می شود.

آشنایی با سطل بازیافت کارتن پلاست

سطل بازیافت کارتن پلاست یکی از بهترین سطل های بازیافت کارتن پلاست محسوب می شود که دارای ویژگی ها و خصوصیات متنوعی است. این سطل بازیافت از جنس پلاستیک بوده و برای مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. هدف تولید این سطل های بازیافت، فرهنگ سازی برای مردم جهت جمع آوری بازیافت می باشد.

به همین خاطر، امروزه، بسیاری از مراکز تجاری، اداری و شرکت ها و … از سطل بازیافت کارتن پلاست برای جمع آوری زباله ها استفاده می کنند.

انواع سطل های بازیافت کارتن پلاستیک

سطل بازیافت پلاستیکی کارتن پلاستیک به عنوان یکی از بهترین سطل های بازیافت موجود در بازار بوده که در انواع مختلفی به تولید می رسد. اکثر سطل های بازیافت موجود در مراکز تجاری و اداری به صورت درب دار هستند. ولی انواع مختلف دیگری نیز برای سطل های بازیافت کارتن پلاستیک وجود دارند که به آن ها اشاره می کنیم.

 • سطل بازیافت بدون درب

برخی از سطل های بازیافت کارتن پلاستیک بدون درب به تولید می رسند. این سطل های بازیافت می توانند در مدارس، اداره ها و شرکت ها استفاده شوند؛ ولی به دلیل عدم رعایت بهداشت، زیاد مناسب نیستند.

 • سطل بازیافت درب دار سالنی

سطل بازیافت درب دار سالنی یکی از انواع سطل های بازیافت موجود در بازار است که بیشتر برای سالن ها و راهروها مناسب می باشد.

 • سطل بازیافت درب دار مورب

سطل بازیافت درب دار مورب یکی از خاص ترین سطل های بازیافت است که دارای یک در مورب بر روی خود می باشد. این سطل بازیافت در اندازه های مختلف قابل سفارش می باشد. ولی معمولا از سایز کوچک آن برای مدارس و مهد کودک ها استفاده می شود.

 • سطل بازیافت استوانه ای

سطل بازیافت کارتن پلاستیک استوانه ای، از جمله خاص ترین سطل های بازیافت موجود در بازار بوده که به صورت استوانه ای به تولید رسیده است. این سطل هم دارای درب می باشد.

 • سطل های بازیافت اداره ای

سطل های بازیافت اداره ای جزء سطل های بازیافت درب دار و ساده محسوب می شوند. به دلیل سادگی و رسمی بودن این سطل ها، جزء بهترین سطل های موجود در بازار برای اداره ها و شرکت ها و مدارس می باشند.

تنوع سطل های بازیافت بر اساس ظرفیت

سطل بازیافت زباله برای مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. بر اساس نوع مکان و نیاز آن مکان به جمع آوری محصولات بازیافتی، می توان ظرفیت های مختلفی از سطل بازیافت کارتن پلاست را سفارش داد. امروزه، تنوع بسیار زیادی برای حجم قابل سفارش سطل زباله کارتن پلاستیک وجود دارد که در ادامه به این ظرفیت ها اشاره می کنیم.

 • سطل های 20 لیتری
 • سطل های 40 لیتری
 • سطل های 60 لیتری
 • سطل های 110 لیتری
 • سطل های 120 لیتری
 • سطل های 140 لیتری
 • سطل های 200 لیتری

کاربرد سطل بازیافت کارتن پلاست؛ در کدام مکان ها می توان از این سطل بازیافت زباله استفاده کرد؟

با توجه به تنوع مدل و ظرفیت سطل بازیافت کارتن پلاست، می توان این سطل ها را در مکان های مختلف مورد استفاده قرار داد. امروزه، حتی در بسیاری از خیابان ها نیز از سطل های بازیافت استفاده می شود تا برای مردم تفکیک زباله ها فرهنگ سازی گردد. از جمله مکان هایی که می توانند از سطل زباله کارتن پلاست استفاده نمایند، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • شرکت های دولتی و غیر دولتی
 • مراکز تجاری به ویژه مراکزی که دارای هایپر مارکت می باشند.
 • اداره های دولتی و غیر دولتی
 • اداره های آموزش و پرورش
 • مدارس و مهد کودک ها
 • دانشگاه ها و مراکز آموزشی مختلف
 • ساختمان های بزرگ و دارای ساکنین زیاد

خرید سطل بازیافت و کمک به طبیعت!

اگر شما هم به سلامت طبیعت اهمیت می دهید، توصیه می کنیم که حتما اقدام به خرید سطل بازیافت کنید. به طور کلی، سطل های بازیافت می توانند بهترین گزینه برای کمک به طبیعت باشند. زیرا در صورت استفاده از آن ها، مردم به تفکیک کردن زباله ها اهمیت می دهند.

با تفکیک زباله های خشک از تر، این زباله ها به چرخه تولید باز می گردند و می توانند به راحتی مجددا مورد استفاده قرار گیرند. این در حالی است که با انداختن زباله های خشک در زباله های تر، پروسه تجزیه زباله های خشک چندین سال به طول می انجامد!

جمع بندی

با توجه به اینکه در سال های اخیر، دانشمندان مختلفی در رابطه با تفکیک کردن زباله و اهمیت آن برای سلامت زمین، اظهار نظر کرده اند. می توان با خرید سطل بازیافت کارتن پلاست در فرهنگ سازی برای تفکیک کردن زباله ها گامی موثر برداشت! از طرفی سطل بازیافت زباله کارتن پلاست با بهترین کیفیت ارائه می شود تا بتوان سال های سال از آن استفاده نمود.

فهرست