ورق کارتن پلاست ( کارتن غیر قابل انعطاف و ضد اشتعال)

شاید بارها ورقه های کارتن پالاست را در مکان هایی مانند میوه فروشی به عنوان جعبه میوه یا طبقات جداکننده میوه یا به صورت استندهای رومیزی یا تبلیغاتی مشاهده کرده باشید. در این مقاله به طور کامل به مبحث ورق کارتن پلاست و جنس، ابعاد و ویژگی های آن خواهیم پرداخت.

ورق کارتن پلاست چیست؟

ورق کارتن پلاست، نوعی کارتن غیر قابل انعطاف پذیر بوده که از استحکام بسیار بالایی برخوردار است. ورق کارتن پلاست با نام های دیگری از جمله کورگیت، پلاستیک شیت، پلاست شیت در بازار شناخته می شوند. استفاده این کارتن در صنایع مختلف به چشم می خورد از جمله: در صنعت دسته بندی، چاپ و تبلیغات، ساختمان، لوازم خانگی، ماکت سازی، معماری داخلی، باغداری، سوله سازی، قالب بندی، خودروسازی، و کشاورزی. استفاده از ورق کارتن پلاست در هر یک از صنایع بالا مزایای بسیاری را به همراه خواهد داشت. در ادامه به ویژگی های ورق کارتن پلاست خواهیم پرداخت.

لیست قیمت رول کارتن پلاست

با توجه به تغییرات قیمتی پیش آماده در محصولات پتروشیمی لطفا با شماره تماس های 09124666313 و 09124633243 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق واتس آپ قیمت به روز را دریافت نمایید.

ورق کارتن پلاست از چه جنسی ساخته شده است؟

به طور کلی ورق های کارتن پلاست از موادی به نام پلی پروپلن تولید می شود. پلی پروتین یک ماده متشکل از مواد اولیه پتروشیمی است که صد در صد قابل بازیافت بوده و ضرری برای طبیعت ندارد. البته این نکته قابل ذکر است که پلاست شیت که نوعی کارتن پلاست است از جنس اکستروژن تولید می شود. در این روش دو ورق مسطح خارجی ( با نام فیلم) ، توسط صفحات باریک عمودی به صورت موازی به یکدیگر متصل می شود.

بیشتر بخوانیم :  ویژگی های کارتن پلاست

انواع ورق کارتن پلاست کدام اند؟

ورق کارتن پلاست انواع مختلفی دارد. آن چیزی که ورق های کارتن پلاست را از یکدیگر جدا می سازد فاکتورهایی مانند جنس، ضخامت، ابعاد، انواع رنگ و وزن ورق کارتن پلاست است.
جنس ورق کارتن پلاست می تواند پلی پروپلین یا سایر مواد باشد. ورق کارتن پلاست در ضخامت های 2، 3، 4، 5، 6، 8 و10 میلیمتری وجود دارد. ورق کارتن پلاست در ابعاد و وزن های مختلفی تولید می شود. ورق های کارتن پلاست، رنگ های مختلفی نیز دارند. رنگ هایی مانند: سفید، آبی، نارنجی، مشکی، سبز، طوسی و قرمز. با ترکیب هر یک از این فاکتورها، نوع خاصی از ورق کارتن پلاست به دست می آید. با توجه به این فاکتورها هر متر مربع ورق کارتن پلاست قیمت متفاوتی خواهد بود.
از ورقه های کارتن پلاست محصولات مختلفی مانند پد کارتن پلاست، باکس پالت، استند تبلیغاتی، استند رومیزی و استند فروشگاهی تولید می کنند. پد کارتن پلاست در انبارکردن کالاها، چیدن اجناس به صورت منظم در کارگاه ها و کارخانه ها استفاده می شود. باکس پالت محصولی برای حمل و نقل آسان تر و جا به جایی بهتر کالاها بین واحد های تولیدی است. استند تبلیغاتی شامل ورق ها و پایه های از جنس کارتن پلاست هستند که روی آن طرح های تبلیغاتی چاپ شده است.

استند های رومیزی برای تبلیغ محصولات جدید مثل لوح های فشرده، انواع آدامس و … در پیشخوان و صندوق فروشگاه ها و داروخانه ها عرضه می شود. استند های فروشگاهی، برای محصولاتی مانند انواع موادغذایی مثل شکلات، چیپس و … استفاده می شود.

ابعاد ورق کارتن پلاست چقدر است؟

ابعاد یا همان عرض و طول ورق کارتن پلاست میتواند متغیر باشد. علاوه بر ابعاد، ضخامت ورق کارتن پلاست هم می تواند متغیر باشد. ورق کارتن پلاست به صورت ورقه ای یا رولی ارائه می شود. خریدار باید با توجه به کاربردی که از کارتن پلاست توقع دارد باید ابعاد، وزن، ضخامت و قیمت انواع کارتن پلاست را در نظر بگیرد و سپس ورق کارتن پلاست خود را سفارش دهد.

ویژگی های کارتن پلاست چیست؟

کارتن پلاست ویژگی های منحصر به فردی دارد که آن را از سایر کارتن ها جدا می سازد.
ورق کارتن پلاست دوستدار محیط زیست و قابل بازیافت بوده و تولید آن مانع از قطع درختان بیشتر می شود.
ورق کارتن پلاست ضریب مقاومت بالایی در برابر عوامل فیزیکی و شیمیایی مانند وزن بالا را دارد.
یکی از ویژگی های ورق کارتن پلاست، استفادة از آن به عنوان عایق صوتی، رطوبتی و حرارتی است.
ورق کارتن پلاست را به راحتی با مواد شوینده شسته می شود بدون آن که ورق کارتن پلاست هیچ گونه تاثیر منفی یا آسیبی ببیند.
ورق کارتن پلاست قابل انعطاف بوده و اگر در برابر نور مستقیم آفتاب قرار نگیرد، انعطافش را در بلند مدت حفظ خواهد کرد.
ورق کارتن پلاست بسیار بهداشتی و غیر سمی بوده و هیچ گونه خطری برای سلامتی انسان ندارد و از آن برای بسته بندی مواد غذایی و دارویی می توان استفاده نمود.
ورق های کارتن پلاست بسیار سبک بوده و وزنی معادل یک ششم شیشه را دارد. حمل راحت ورق کارتن پلاست، استفاده از آن را بسیار ساده ترکرده است.
ورق کارتن پلاست قابل چاپ هستند. روشی که برای چاپ روی آن استفاده می شود سیلک اسکرین است که از ماندگاری بالایی برخوردار است؛ به همین دلیل از این ورق ها در ساخت تابلو های تبلیغاتی و استند های تبلیغاتی یا رومیزی استفاده می شود.
ورق های کارتن پلاست بی بو و ضد آب و ضد رطوبت هستند. این ورق ها بوی اطراف را به خود جذب نمی کند.
ورق کارتن پلاست بسیار راحت برش داده می شود و با چسب، منگنه و… قابل اتصال هستند.
ورق کارتن پلاست تحمل تغییرات آب و هوایی را دارد. ورق کارتن پلاست تحمل دمای منفی 30 الی 80 درجه سانتی گراد را دارد.
یکی از مهم ترین ویژگی های ورق کارتن پلاست ضد اشتعال بودن آن ها است. در هنگام بروز حادثه، ورق ها آتش نمی گیرد بلکه ذوب می شود همین ویژگی خاص آن ها مانع گسترش آتش سوزی می شود.
در برخی از نوع های ورق کارتن پلاست، از مواد مخصوصی در ساخت آن ها استفاده می شود که مانع از عبور اشعه ماورا بنفش می شود و مقاومتی بالایی در برابر تابش خورشید ایجاد می کند.

برای خرید ورق کارتن پلاست و بهرمندی از ویژگی های منحصر به فرد آن در صنعت خود، می توانید به بازار مراجعه کنید یا از طریق سایت های اینترنتی به راحتی از ابعاد، جنس، قیمت و ویژگی های آن اطلاع پیدا کنید و با مقایسه خریدی مطمئن و عالی داشته باشید.

بیشتر بخوانیم :  کارتن پلاست چیست ؟

قیمت کارتن پلاست

قیمت کارتن پلاست به نوع محصول و قیمت مواد پتروشیمی بستگی دارد ، گروه صنعتی ایران کارتن پلاست مرجع قیمت گذاری ورق و رول کارتن پلاست در ایران می باشد و همیشه در تلاش هستیم بهترین کیفیت را با مناسب ترین قیمت در اختیار مشتریان عزیزمان قرار دهیم .

در گروه صنعتی ایران کارتن پلاست به این اعتقاد داریم که کیفیت را فدای قیمت نمیکنیم و به هیچ عنوان در تلاش نیستیم که به دلیل رقابت بر سر قیمت محصولی بی کیفیت تولید نماییم .

آنچه باعث تمیز و تداوم فعالیت ما در 17 سال گذشته شده است دقت در کیفیت محصول و استفاده از مواد اولیه با کیفیت در تولید کارتن پلاست بوده است .

گروه صنعتی ایران کارتن پلاست محصولی را تحویل مشتری میدهد که به کیفیت و دوام آن اطمینان داشته باشد .

روش محاسبه قیمت :

همان طور که در نوشته (کارتن پلاست چیست ؟) توضیح دادیم در تولید کارتن پلاست از مواد پلی پروپیلن استفاده می شود . مواد پلی پروپیلن توسط پتروشیمی ها تولید شده و پتروشیمی ها این مواد را بصورت کیلویی به خریداران عرضه می نمایند و با توجه به نوسانات قیمتی مواد پتروشیمی ما نیز مجبوریم با هر تغییر و تحول قیمتی تغییراتی در لیست بدهیم و قیمت یک کیلو گرم کارتن پلاست برابر است با قیمت یک کیلو گرم مواد تشکیل دهنده به علاوه هزینه های تولید .

با توجه به اینکه کارتن پلاست را بصورت متری مورد استفاده قرار میگرد معمولا مصرف کننده ها دوست دارند بدانند که قیمت کارت پلاست بصورت متری چقدر است برای اینکه بتوانیم قیمت یک متر مربع کارتن پلاست را محاسبه کنیم کافی است بدانیم گرماژ محصول مد نظرمان چقدر است. در واقع مفهوم گرماژ بدین صورت است که وزن یک متر مربع از کارتن پلاست چقدر می باشد.

مثال :

وقتی گفته میشود کارتن پلاست 3 میل گرماژ 400 یعنی اینکه یک ورق 1 متر در 1 متر این کارتن پلاست 400 گرم وزن دارد . حالا اگر قیمت کارتن پلاست بر فرض کیلویی 12 هزار تومان باشد به عبارتی هر گرم 12 تومان می باشد که اگر 400 را در 12 تومان ضرب کنیم میشود 4800 تومان در واقع قیمت یک متر مربع کارتن پلاست گرماژ 400 برابر است با 4 هزار و هشتصد تومان.

با توجه به تغییرات قیمتی پیش آماده در محصولات پتروشیمی لطفا با شماره تماس های 09124666313 و 09124633243 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق واتس آپ قیمت به روز را دریافت نمایید.

گرماژ و ضخامت کارتن پلاست چیست ؟

گرماژ تاثیر مستقیم در استحکام ، دوام و کیفیت کارتن پلاست را دارد بصورتی که هر چقدر گرماژ بالاتر باشد توانایی حمل محصول و کیفیت و دوام کارتن پلاست تولیدی بیشتر میشود البته قیمت کارتن پلاست هم وابسته به گرماژ آن تغییر میکند . در تعریف گرماژ کارتن پلاست میگوییم هر متر مربع از ورق کارتن پلاست در واحد سطح این وزن دارد بطور مثال جعبه کارتن پلاست گرماژ 800 کارتن پلاستی است که یک متر مربع از ورق کارتن پلاست آن 800 گرم وزن دارد . فاکتوردیگرمتاثردرکیفیت کارتن پلاست ضخامت آن میباشد منظوراز ضخامت کارتن پلاست فاصله مابین دو ورق کارتن پلاست میباشد که بوسیله فلوت های عمودی به یکدیگر متصل هستند البته ضخامت کارتن پلاست تاثیری درمبلغ آن ندارد و کم و زیاد شدن آن قیمت آن را تغییر نخواهد داد . در گرماژ معلوم و ثابت هرچقدر ضخامت ورق کارتن پلاست کمتر شود کیفیت و استحکام ورق تولید شده افزایش پیدا میکند .گرماژ قابل تولید ایران کارتن پلاست از 280 گرم تا 3000 گرم میباشد و ضخامت قابل تولید کارتن پلاست از 2 میلی متر تا 12 میلی متر می باشد .

لیست قیمت ورق کارتن پلاست

ویژگی ورق کارتن پلاست ارزش خرید این محصول را نسبت به محصولات مشابه زیاد کرده است.

جهت دربافت جدیدترین قیمت شیت و رول کارتن پلاست با واحد فروش ایران کارتن پلاست تماس بگیرید .

تماس با ایران کارتن پلاست

قیمت جعبه کارتن پلاست

میزان استفاده از جعبه های مقوایی به خاطر اینکه درتولید این نوع جعبه ها از مقوا استفاده میشود و برای تولید مقوا نیاز به قطع تعداد زیادی درخت هست،امروزه با کاهش قابل ملاحظه ای روبرو شده است . چون که با قطع هر درخت لطمه زیادی به محیط زیست وارد می شود.

با توجه به این موضوع  روزانه به طرفداران جعبه های ساخته شده از ورق کارتن پلاست افزوده می شود و طراحان ما در گروه صنعتی ایران کارتن پلاست جعبه های زیبا و نفیس را جهت بسته بندی محصولات صنایع مختلف طراحی و آماده نموده اند. قیمت هر جعبه بر اساس ابعاد ورق استفاده شده آن متغییر بوده و شما می توانید برای استعلام بهترین قیمت با بخش فروش کارخانه ایران کارتن پلاست تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول

ورق کارتن پلاست، نوعی کارتن غیر قابل انعطاف پذیر بوده که از استحکام بسیار بالایی برخوردار است. ورق کارتن پلاست با نام های دیگری از جمله گروکیت، پلاستیک شیت، پلاست شیت در بازار شناخته می شوند.

ورق کارتن پلاست انواع مختلفی دارد. آن چیزی که ورق های کارتن پلاست را از یکدیگر جدا می سازد فاکتورهایی مانند جنس، ضخامت، ابعاد، انواع رنگ و وزن ورق کارتن پلاست است.

ابعاد یا همان عرض و طول ورق کارتن پلاست میتواند متغیر باشد. علاوه بر ابعاد، ضخامت ورق کارتن پلاست هم می تواند متغیر باشد. ورق کارتن پلاست به صورت ورقه ای یا رولی ارائه می شود.