با یکی از بهترین انواع جعبه آشنا شوید

جعبه یکی از اقلام مورد نیاز برای بسته بندی، جابجایی و نگهداری محصولات مختلف به شمار می آید. در گذشته، فقط شاهد جعبه های مقوایی بودیم که با معایبی همراه بودند. اما حالا جعبه هایی جدیدتر و بهتر، جای جعبه های مقوایی را پر کرده و عیوب آنها را پوشش داده اند. مثل جعبه کارتن پلاست. این محصول نسبت به جعبه های مقوایی، دارای امتیازات بیشتری بوده و از این رو مورد توجه و رای مثبت مخاطبان قرار گرفته است.

یکی از امتیازات برجسته جعبه کارتن پلاست که آن را از سایر جعبه ها متمایز نموده، ضد آّب بودن آن است. جعبه های مقوایی نسبت به آب و رطوبت حساس بوده و دچار پوسیدگی و آثاری از این قبیل می شدند. اما خوشبختانه جعبه کارتن پلاست، از این آثار، مبرا بوده و ابدا دچار پوسیدگی نخواهد شد. لذا اقلام داخل جعبه هم از رطوبت در امان مانده و آسیب نمی بینند.

جعبه کارتن پلاست، یک جعبه چند بار مصرف

جعبه کارتن پلاست از مواد پلی پروپیلن ساخته شده و به عنوان جعبه پلاستیکی دو جداره نیز شناخته شده است. همچنین این جعبه، از لحاظ میزان ضخامت به نمونه های متعددی تقسیم می گردد. مثل جعبه کارتن پلاست با ضخامت 2 میلیمتری تا جعبه 12 میلیمتری. خوب است بدانید این محصول که حالا در صنایع مختلف رواج یافته و کاربردهای گسترده ای پیدا کرده است، یک ویژگی منحصر به فرد دیگر هم دارد. مثل ویژگی چند بار مصرف بودن که هیچ جعبه دیگری دارای این مشخصه نیست.

جعبه کارتن پلاست، نه فقط یک بار، بلکه تا چند بار هم قابل استفاده بوده و از این رو یک محصول مقرون به صرفه به شمار می آید. بی جهت نیست که این محصول در رده جعبه های چند بار مصرف قرار گرفته است. شما با خرید این جعبه، دیگر نیاز به تهیه هیچ جعبه دیگری نداشته و می توانید از صرف هزینه بابت خرید مجدد جعبه جلوگیری نمایید. چون این محصول، به تعداد دفعات زیاد، همراهی تان کرده و به کارتان خواهد آمد.

جعبه کارتن پلاست همراه با قابلیت بازیافت

جعبه کارتن پلاست که لقب بهترین نوع جعبه را از آن خود کرده، نه تنها به تعداد دفعات زیاد قابل استفاده است. بلکه حتی پس از اتمام دوره مصرف هم قابلیت مصرف دارد. البته به شکلی دیگر. بله درست متوجه شدید. تولید کنندگان با تکیه بر مواد اولیه بدست آمده از بازیافت این جعبه، اقدام به تولید محصولات پلاستیکی جدید نموده و از این طریق باعث کاهش هزینه های تولید خواهند شد.

به عبارت دیگر زمانی که دوره مصرف جعبه کارتن پلاست به پایان می رسد، این محصول، وارد خطوط بازیافت می گردد. در آنجا عملیات بازیافت روی آن صورت گرفته و ماده ای از این محصول حاصل می گردد که به عنوان ماده اولیه، استفاده می گردد.

مدیریت هزینه ها با کمک این جعبه

جعبه کارتن پلاست از سری جعبه هایی است که نه تنها در بخش های عمومی به کار می آید، بلکه در بخش های صنعتی و فروش نیز استفاده می شود. لذا تمامی این بخش ها با تهیه این جعبه می توانند هزینه های خود را مدیریت کرده و به کاهش شدید آن منجر گردند. چون خرید مکرر جعبه، چیزی جز افزایش هزینه های جانبی را در پی نداشته و این برای هیچ یک از حوزه ها به صرفه نخواهد بود.

لذا اگر شما نیز فعالان یکی از حوزه های صنعتی و غیر صنعتی هستید، می توانید با خرید جعبه کارتن پلاست که به عنوان جعبه های قابل استفاده مجدد، نام گرفته اند، هزینه ها را کاهش داده و از این طریق، گامی در جهت مدیریت هزینه بردارید.

ویژگی های مثبت جعبه کارتن پلاست

جعبه کارتن پلاست از ویژگی های مثبت زیادی برخوردار می باشد که همین موضوع، سبب محبوبیت بیش از پیش این محصول شده است. این جعبه نه تنها قابل استفاده مجدد را دارد، بلکه این مشخصه ها را نیز به همراه دارد:

جعبه ای کم وزن و راحت

یکی از ویژگی هایی که در جعبه کارتن پلاست وجود داشته و نظر همه را به خود جلب نموده، وزن سبک و کم آن است. به طوری که همه می توانند به راحتی از این جعبه استفاده نمایند. بدون اینکه سنگینی جعبه، باعث اذیت و خستگی شان شود.

همراه با قابلیت تمیز کردن و شستشو

جالب است بدانید جعبه کارتن پلاست، حتی امکان شستشو و تمیز کردن را هم دارد. لذا می توانید در صورت نیاز آن را تمیز کرده و مجدد استفاده نمایید.

جعبه کارتن پلاست، جعبه ای سالم

اما مشخصه خوب دیگری که در جعبه کارتن پلاست وجود دارد، ساختار سالم آن است. لذا می توانید انواع محصولات از جمله میوه ها، سبزیجات، مواد پروتئینی و غیره را داخل این جعبه بگنجانید. بدون اینکه نگران آسیب رسیدن به این محصولات و تاثیر منفی آنها در سلامتی خود باشید.

همراه با مقاومت فوق العاده

اگرچه جعبه کارتن پلاست با مواد پلی پروپیلن ساخته شده و ساختار پلاستیکی دارد، اما در عین حال از مقاومت بسیار زیادی برخوردار می باشد. لذا می توانید اقلام سنگین را هم به راحتی در این جعبه قرار داده و حمل کنید.

قابلیت چاپ پذیری عالی

این جعبه از قابلیت چاپ پذیری بالایی برخوردار است. به طوری که می توانید با بهره گیری از چاپ سیلک یا هر یک از سیستم های دیگر چاپ، عبارات و تصاویر چاپی را روی جعبه درج کنید. این، یکی از موثرترین روش های بازاریابی برای حرفه شما محسوب می شود.

جعبه ای صددرصد بهداشتی

جعبه کارتن پلاست از مواد اولیه درجه یک ساخته شده است. به همین دلیل، شما با جعبه ای صددرصد بهداشتی و مطمئن مواجه خواهید بود. جعبه ای که فاقد هر نوع بوی نامطلوب بوده و آزاری را متوجه مصرف کنندگان نخواهد کرد.

ضد ضربه

شاید جعبه های دیگر در برابر ضربه تاثیر پذیرفته و خم شوند. اما جعبه کارتن پلاست اینطور نبوده و نسبت به ضربه، مقاوم عمل می کند. این یعنی اینکه محصولات گنجانده شده داخل جعبه هم از ضربه مصون مانده و تغییر شکل نمی یابند.

ضد یووی

جعبه کارتن پلاست، هم نسبت به رطوبت، ضربه و گرما مقاوم است. هم نسبت به نور خورشید و اشعه مضر آن یعنی اشعه یووی. پس وسایل مورد نیاز خود را با اطمینان داخل این جعبه گذاشته و نگران تاثیر گذاشتن نور خورشید بر روی آنها نباشید.