ویژگی های کارتن پلاست

کارتن پلاست محصولی از کارخانه ایران کارتن پلاست می باشد که از مواد پلی پروپیلن به روش اکستروژن تولید میشود و دارای ویژگیهای ذیل است :

کارتن پلاست

1 ) سبک

با توجه به ساختار کارتن پلاست این محصول دارای وزن کمی می باشد . بطوریکه وزن آن نسبت به شیشه یک ششم و نسبت به آکرلیک یک سوم می باشد . این ویژگی منحصر به فرد باعث شده که از ورق و رول کارتن پلاست امروزه در صنایع مختلف کاربرد بسیاری داشته باشد .

بیشتر بخوانیم :کارتن پلاست چیست ؟

وزن سبک کارتن پلاست

2 ) انعطاف پذیری

قابلیت انعطاف پذیری کارتن پلاست بدلیل سبکی و همین طور استفاده از مواد اولیه پل پروپیلن گرید اصلی در ساختار محصول است که باعث می شود تا ورق ها و رول ها قابلیت انعطاف پذیری بالایی داشته باشند و هم در جهت طولی و عرضی بتوان آنرا قوس داد ولی برای جلوگیری از خمیدگی های فلوت بهتر است در جهت طولی آنرا پیچید .

انعطاف پذیری

3 ) انواع رنگ های مختلف

یکی دیگر از ویژگهای کارتن پلاست طیف رنگی گسترده اش می باشد . این تنوع رنگی حاصل استفاده از مستربچ های رنگی در حین تولید این محصول میباشد .

بیشتر بخوانیم : قیمت کارتن پلاست

رنگ های کارتن پلاست

4 ) تحمل فشار بالا

اگر به شکل ساختار کارتن پلاست دقت نمایید به وضوح میتوان وجود ستونهایی را مشاهده کرد که ورقه بالایی و پایین را به هم متصل کرده است.

تعداد بالای این ستونها در واحد سطح و همین طور نزدیکی آنها به یکدیگر باعث این شده است که ورق پلاست نسبت به فشار های وارده خارجی مقاومت بالایی داشته باشد و همین امر باعث شده است جعبه ها و بسته بندی های شیت پلاست در برابر تنش های خارجی مقاومت خوبی داشته باشند .

استحکام کارتن پلاست

5 ) قابل شستشو

غریب به اتفاق محصولات پایه پلاستیک قابلیت شستشو دارند و کارتن پلاست نیز از این موضوع مستثنی نمی باشد و به راحتی میتوان این محصول را با آب و مواد شوینده تمیز نمود و هیچ تاثیر زیان باری نخواهد داشت .

6 ) غیر سمی

در تولید کارتن پلاست هیچ گونه مواد سمی بکار نرفته است و این ورقها بر سلامتی انسان هیچ گونه خطری ندارند .

می توان از آنها برای مصارف بسته بندی مواد غذایی نیز بهره برد . ولی برای بسته بندی مواد غذایی و دارویی باید توسط یکی از روش های استریلیزاسیون قبل از بسته بندی و قرار دادن محصولات جعبه ضدعفونی شود .

7 ) بدون بو

با توجه به باورهای مردم مبنی بر اینکه مواد پلاستیکی همیشه دارای بوی بدی می باشند ولی این باور از جایی نشات میگیرد که بعضا محصولات پلاستیکی بدلیل استفاده از مواد دست دوم و بازیافتی بوی بدی دارند .

ولی ما در تولید کارتن پلاست از مواد اولیه نو و با کیفیت استفاده میکنیم که علاوه بر اینکه بوی بدی ندارند کاملا بهداشتی نیز می باشند .

8 ) قابلیت چاپ

چاپ کارتن پلاست یکی از دلایل محبوبیت این محصول در بین مصرف کنندگان می باشد . بدلیل سطح صاف و سیقلی براحتی میتوان به روی ورق پلاست عملیات چاپ را انجام داد . روش هایی که میتوان برای چاپ روی کارتن پلاست انتخاب کرد.

، چاپ به روش سیلک اسکرین و چاپ بصورا دیجیتال می باشد . برای اینکه چاپ از کیفیت بالایی برخوردار شود و طرح چاپ شده کنده نشود ما از کرونا استفاده میکنیم .

9 ) قابلیت برش آسان

با توجه به اینکه کارتن پلاست داری استحکام و دوام بی نظیری می باشد ولی با این حال بر خلاف تصور براحتی قابلیت برش را دارد و می توان ورقها و رول های کارتن پلاست را به راحتی با یک تیغه برش داد و به شکل و طرح مطلوب خود در آورد .

اما ما در کارخانه ایران کارتن پلاست برای ساخت محصولات همچون استند های فروشگاهی و تبلیغاتی و یا جعبه های بسته بندی و جعبه میوه ها برای برش های دقیق تر و منظم تر از دستگاهای تمام اتوماتیک استفاده میشود.

همچنین با توجه به طرح سفارشی از طرف مشتری برای اتصال قطعات بریده شده از منگنه ، چسب گرم ، جوش پلاستیکی و دیگر روشهای مطمئن استفاده میکنیم .

10 ) حفظ انعطاف اولیه

همانطور که در بالا نیز اشاره شد کارتن پلاست از انعطاف پذیری بالایی هنگان تولید برخوردار است و همین انعطاف پذیری در این محصول تا زمانیکه در مقابل نور مستقیم آفتاب قرار نگرفته از بین نخواهد رفت و نرمی خود را بطور کامل همچون گذشته حفظ خواهد کرد .

11 ) غیر قابل اشتعال

شاید شما هم از جمله افرادی باشید که با شنیدن این موضوع تعجب کرده و بگید محصولی که از پلی پروپیلن ساخته شده امکان ندارد قابل اشتعال باشد و همیشه شاهد آتش گرفتن محصولات پلاستیکی بوده و هستیم

. بله نظر شما در این مورد صحیح می باشد . کارخانه ایران کارتن پلاست در صورت نیاز مشتری به کارتن پلاست غیر قابل اشتعال از مستربچ آنتی فایر در پروسه تولید محصول خود استفاده میکند تا کالای تولید شده غیر قابل اشتعال شده و در مقابل حرارت فقط ذوب شده و ترش و ریسک گسترش آتش را کمتر نماید .

12 ) مقاومت در برابر ضربه و له شدن

با توجه به توضیحات ردیف 4 در مورد دلاسل استحکام کارتن پلاست به همان دلایل مقاومت این محصول در برابر ضربه و له شدن بسیار بالا خواهد بود و از این ویژگی می توان استفاده کرد و در ساخت پدکارتن پلاست بهره لازم را برد .

13 ) مقاوم در برابر مواد شیمیایی

تقریبا اکثر محصولات تولید شده از مواد پلی پروپیلنی در برابر مواد شیمیایی مقاومت ایده آلی دارند و محصولات تولید شده در ایران کارتن پلاست نیز از این قاعده مستثنی نیست .

14 ) عایق گرما

کارتن پلاست بدلیل ساختار H شکا خود مانع از هدر رفت گرما یا سرمای محیط میشود و میتوان از آن به عنوان عایق استفاده کرد از این رو در صنعت ساختمانی این محصول کاربرد فراوانی برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی دارد .

15 ) عایق رطوبت

کارتن پلاست کاملا مانع از عبور آب و رطوبت از خود می شوند. لذا در گلخانه ها ، استخر ها و … کاربرد فراوانی دارند.

16 ) عایق صوت

به دلیل ساختار شبکه ای این محصول و وجود هوا در داخل صفحات آن علاوه بر عایق دمایی ، می توان از آن به عنوان عایق صدا بهره گرفت و برای ایزوله کردن صدای ها محیط از این کارتهای پلاستیکی استفاده کرد

17 ) عایق UV

بنا به سفارش مشتری مواد مخصوصی در تولید این محصول به کار گرفته می شود که از عبور اشعه ماوراء بنفش خورشید جلوگیری کرده و مقاومت این محصول را در مقابل نور آفتاب به مقدار بسیار زیادی افزایش می دهد.

18 ) قابل بازیافت

این محصول کاملا قابل بازیافت و استفاده مجدد می باشد و به محیط زیست هیچ گونه آسیبی وارد نمیکند .

19 ) دارای استاندارد جهانی

این کالا کاملا ساخته شده با مواد استاندارد که تایید شده از FDA (وزارت بهداشت آمریکا ) می باشد.

20 ) جدا کننده

از جدا کننده های کارتن پلاست می توان به عنوان طبقه بندی محصولات در طبقات زیاد طولی استفاده کرد.

21 ) شفافیت

یکی دیگر از ویژگیهای محصولات کارتن پلاست این است که می توان با افزودن مستربچ هسته زا شفافیت پلی پروپیلن را از طریق سازمان دهی مولوکولی در حین فرآیند را افزایش داد و بتوان درخواست مشتریانی که خواستار ورق پلاست های شفاف می باشند را تامین کرد .

22 ) آنتی استاتیک

یکی دیگر از ویژگیهایی که می توان در تولید کارتن پلاست به درخواست مشتری فراهم نماییم تولید محصولی با خاصیت آنتی استاتیک برای جلوگیری از ایجاد الکترسیته ساکن و جذب گرد و غبار در سطح محصول می باشد .

بیشتر بخوانیم : استند کارتن پلاست

کاربردهای کارتن پلاست

1 ) تولید جعبه کارتن پلاست برای بسته بندی کالا ها و محصولات

2 ) جعبه میوه برای بسته بندی و توزیع انواع میوه ها

3 ) استندهای کارتن پلاست اعم از استندهای تبلیغاتی و فروشگاهی (کات استند و رومیزی )

4 ) تولید رول پلاست در ضخامت و رنگ های متنوع برای استفاده بعنوان پوشش سقف سوله های صنعتی و سالن های مرغداری و گاوداری

5 ) تولید رول پلاست بعنوان بستر گلخانه و پوشش سقف گلخانه

6 ) ساخت جعبه پستی

7 ) استفاده بعنوان طرح جابر در مدارس

8 ) ساخت خانه حیوانات خانگی

9 ) پد کارتن پلاست و باکس پالت

10 ) استفاده به عنوان مقسم یا همان دیوایدر

در صنایع مختلف تولیدی نیاز به چیدمان و پالت بندی محصولات تولیدی در انبار یکی از مهم ترین و ضروری ترین کارهاست.مسلماً اگر این چیدمان و دپوی محصولات به صورت اصولی انجام نگیرد نه تنها فضای انبار گرفته می شود بلکه احتمال آسیب دیدن محصولات نیز افزایش می یابد.

در برخی کارخانه ها و تولیدی ها هنگام چینش محصولات بر روی پالت ها از ورقه هایی بعنوان   مقسم ها در بین ردیف های هر چینش استفاده می گردد.به عنوان مثال در کارخانجات تولید کننده ظروف شیشه ای همچون لیوان و یا ظروف مربا به دلیل شکل و ساختار آنها گذاشتن و پالت بندی آنها روی هم کاری عملا غیر ممکن است.

هنگام چینش بر روی پالت بعد از اولین لایه که بر روی پالت قرار گرفت ورقی را بر روی این ظروف قرار می دهند و ظروف ردیف دوم را روی آن می گذارند.به این ترتیب امکان چیدمان لیوان ها و ظروف بر روی هم فراهم میشود.

مزایای مقسم کارتن پلاست

مقسم کارتن پلاست به دلیل ساختار مقاوم و ضدآب خود به مراتب ارجحیت بیشتری به مواردی چون مقسم های سلولزی و کارتنی دارد.ضخامت این مقسم ها معمولا 2 تا 4 میلی متر می باشد و بسته به سفارش مشتری میتوان گرماژهایی از 400 گرم تا 700 گرم را برای این منظور به کار گرفت.سفتی و مقاومت این ورق ها باعث می شود تا ردیف ها هیچ تماسی با یکدیگر نداشته باشند.

ابعاد استاندارد پالت های چوبی معمولا 120×100 می باشد اما گاها شرکت ها اقدام به سفارش پالت هایی با سایزهای مختلف می کنند. در هر صورت شرکت ایران کارتن پلاست هیچ محدودیتی در سایز مقسم کارتن پلاست ندارد و در هر رنگ و ضخامت و گرماژی که مشتری سفارش داشته باشد آماده تولید و ارائه با بهترین کیفیت می باشد.

چهار گوشه این مقسم هارا نیز میتوان با برش به حالت نیم گرد در آورد تا موقع بسته بندی به صورت استرچ پالت هیچآسیبی به بسته بندی وارد نکند.

به این ترتیب شاهد این هستیم که بااین روش بسته بندی محصولات نه تنها در فضای انبار هیچ فضای خالی نخواهیم داشت بلکه در امر ارسال محصولات به مشتری ها یا بحث صادرات به راحتی می توانیم اقدام به ارسال و بارگیری نماییم.

قیمت کارتن پلاست را از کجا بگیریم

برای اطلاع از قیمت های محصولات ما شما میتوانید با مراجع به قسمت( قیمت کارتن پلاست ) از قیمت های ما با خبر شوید و در صورت نیاز به مشاوره تخصصی می توانید با شماره های 984433745146+ و 989124666313+ تماس حاصل فرمایید .

اگر بدنبال خرید محصولات ایران کارتن پلاست هستید می توانید به صفحه ( از کجا بخرم ) مراجعه فرمایید.

سوالات متداول :

فهرست