1. کارتن پلاست
  2. ایران کارتن پلاست
  3. اهمیت بسته بندی محصول با کارتن پلاست

مجموعه ایران کارتن پلاست در این مقاله میخواهد در مورد اهمیت بسته بندی و دلیل مناسب بودن بسته بندی با کارتن پلاست وجعبه های کارتن پلاست به شما همراهان آگاهی بدهد و این موضوع را مورد بررسی قرار دهد که کارتن پلاست چیست و چه مزایایی دارد ؟

اهمیت بسته بندی

بسته بندی، چه بسته بندی مواد غذایی باشد یا بسته بندی لوازم آرایشی، بسته بندی الکترونیکی یا بسته بندی یک لباس هدفی دارد!

لحظه ای زمان بگذارید و آخرین کالایی را که خریدید را به خاطر بیاورید.آیا چیزی برای خوردن، نوشیدن، پوشیدن بود؟

حالا که این کالا را در ذهن دارید، می توانید بگویید بسته بندی آن چه تاثیری روی شما گذاشته است ؟ چه تصویری ازآن کالادرذهنتون دارید؟ آیا به ایمنی، طراحی یا ظاهر آن فکر کردید؟

چیزی که در مورد محصولات مختلف روزمره مشابه است این است که آنها در نوعی بسته بندی عرضه می شوند. بسته بندی هدف های مختلفی دارد. این موارد شامل حفاظت محصول ، ایمنی کالا، ایجاد ظاهر جذاب و ایجاد طرحی خلاقانه و ترغیب مشتری برای انتخاب آن محصول است.

پنج دلیل مهم برای اهمیت بسته بندی :

  1. حفاظت

هدف اصلی بسته بندی محافظت از محتویات آن در برابر هرگونه آسیبی است که ممکن است در حین حمل و نقل، جابجایی و ذخیره سازی رخ دهد. بسته بندی محصول را در طول زنجیره لجستیک خود از سازنده تا کاربر نهایی دست نخورده نگه می دارد.

  1. ایمنی

بسته بندی باید حاوی اطلاعات مهم محصول و ایمنی آن باشد. به عنوان مثال، برای محصولات غذایی تاریخ بسته بندی، بهترین زمان قبل از تاریخ انقضا و لیستی از مواد تشکیل دهنده باید به وضوح روی بسته بندی قابل مشاهده باشد.

  1. جذابیت

بسته بندی بخش مهمی از برند و بازاریابی محصول را به خود اختصاص می دهد. یک بسته بندی منحصر به فرد می تواند جذابیت محصول را افزایش دهد و در نتیجه بر تمایل به خرید محصول تأثیر بگذارد. بسته بندی به اندازه خود محصول مهم است.

  1. قابلیت استفاده

مصرف کنندگان به دنبال بسته بندی مناسب هستند. بسته بندی ای که به راحتی باز و بسته می شود، پس از استفاده به راحتی تا می شود و دسته بندی می شود و می توان آن را دوباره استفاده کرد برخی از نیازهای مصرف کنندگان را برآورده می کند.

  1. پایداری

ساخت بسته بندی محکم تر و پایدارتر با مواد اولیه کمتر نه تنها باعث صرفه جویی در منابع می شود، بلکه مواد کمتری را نیز برای مصرف کننده باقی می گذارد

یک بسته بندی خوب برای هدف مناسب انتخاب میشود، از محتوای آن محافظت می کند، در منابع صرفه جویی می کند و ردپای کربن آن را با استفاده از روش تولید کارآمد انرژی و مواد خام با منابع پایدار به حداقل می رساند. برای دستیابی به این معیار، نمی توانیم اهمیت طراحی بهینه، کاربر پسند بودن و چرخه مواد موثر را برای رسیدن به بسته بندی کاملا سازگار با محیط زیست فراموش کنیم.

بسته بندی محصول دارای عملکردهای بسیار مهمی است. حالا آیا همه بسته بندی ها مشکل دارند؟ پاسخ کاملا واضح است. خیر. بسته بندی یک ضرورت برای طیف وسیعی از محصولات مختلف روزمره است. در نتیجه، بسته بندی های نوآورانه، قابل استفاده هستند و در هزینه و منابع مادی نسبت به جایگزین ها صرفه جویی می کنند.

حالا نگاه دقیق تری به پنج مزیت اصلی بسته بندی با کارتن پلاست بیندازید.

۱بادوام است

جعبه کارتن پلاست می تواند به اندازه فولاد قوی باشد. این دوام از محصول شما ،از مواد غذایی فاسد شدنی گرفته تا کالا های شکننده یا وسایل الکترونیکی گران قیمت  در برابر ضربه ، شکستن، آسیب دیدن  هنگام حمل و نقل محافظت کند. بسته‌بندی با کارتن پلاست تضمین می‌کند که محصول شما در قفسه‌های فروشگاه یا به خانه‌های مشتریان سالم برسند .

2-سبک وزن است

جعبه های کارتن پلاست به دلیل سبک بودن ارزش زیادی دارند. اگرچه بیش از 50 درصد از کل کالاهای اروپایی در پلاستیک بسته بندی می شوند ولی این پلاستیک ها تنها 17 درصد از وزن کل بسته بندی را تشکیل می دهند.

مطالعه ای در مورد پیامدهای جایگزینی کارتن پلاست با جایگزین هایی (مانند کاغذ و مقوا، شیشه، فولاد، آلومینیوم، منسوجات، لاستیک و چوب پنبه) نشان داد که جایگزین ها به طور متوسط ​​4.5 برابر سنگین تر هستند. گزینه های جایگزین نیاز به خروجی مواد بیشتر برای ایجاد بسته بندی مشابه دارند.

با این ترکیب برنده سبک و قوی، بسته بندی کارتن پلاست است که از محصول شما بدون افزایش حجم و وزن محافظت می کند. همچنین در هزینه های تولید و حمل و نقل صرفه جویی می کند.

سبکی پلاستیک نیز ارتباط نزدیکی با پایداری برتر آن نسبت به رقبا دارد. وزن نسبتاً کم آن به مصرف انرژی کمتر و انتشار گازهای گلخانه ای نسبت به سایر مواد کمک می کند.

3-پایدار است

اگرچه بسیاری فکر می کنند پلاستیک ها برای محیط زیست مضر هستند، اما برعکس این موضوع صادق است. بسیاری از ویژگی‌ها مانند مقاومت جعبه کارتن پلاست در برابر خوردگی و بی‌اثر کردن آن، پلاستیک‌ها را در فعالیت ها بسیار کارآمد می کند.

بسته بندی های پلاستیکی نیز به راحتی و به طور مکرر بازیافت می شوند. تنها در سال 2014، ایالات متحده توانست:

بیش از 3 میلیارد پوند بطری پلاستیکی

بیش از 1.2 میلیارد پوند پلاستیک سفت و سخت (بدون بطری)

بیش از 1.1 میلیارد پوند فیلم پس از مصرف (شامل کیسه های پلاستیکی و بسته بندی)

را بازیافت کند.

4-همه کاره است

شما می توانید کارتن پلاست را به شکل های نامحدود قالب بزنید وبه انواع بسته بندی ها که فکر می کنید تبدیل کنید

به سختی می توان به مواد بسته بندی متنوع تر از پلاستیک فکر کرد. در اینجا فقط به چند کار که می تواند توسط کارتن پلاست صورت گیرد اشاره خواهیم کرد:

جعبه کارتن پلاست را دقیقاً با یک قالب سفارشی برای محصول خود می توانید انتخاب کنید.

بسته بندی را به شکل جعبه، کره، استوانه یا هر شکل دیگری درآورید.

5-مقرون به صرفه است

بسته بندی کارتن پلاست بسیار ارزان است. پلاستیک به دلیل وزن سبکی که دارد در هزینه های حمل و نقل و نسبت به جایگزین ها صرفه جویی می کند. هم در هزینه ارسال محصولات به مصرف کنندگان و هم در هزینه ارسال مواد پس از مصرف به مراکز بازیافت صرفه جویی می کند.

مجموعه ایران کارتن پلاست مفتخر است با ارائه این مقاله در انتخاب بسته بندی مناسب و مزایای بسته بندی با کارتن پلاست به شما همراهان کمک کرده باشد.

فهرست