1. کارتن پلاست
  2. کاربردهای کارتن پلاست
  3. صنعت ساختمان
  4. صنعت ساختمان

کاربرد کارتن پلاست در صنعت ساختمان

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد به شرح زیر است :

امروزه استفاده از مصالح و تجهيزات جديد در صنعت ساختمان جهت نيل به سرعت بیشتر  توليد ضمن افزایش ايمنی، غير قابل گريز است. آگاهی از مشکلات قالبهای سنگين فلزی در اجراء پروژه های ساختمانی کارشناسان شرکت کارتن پلاست را بر آن داشت تا پس از  بکار گیری پلاست شيتهای توليدی اين شرکت در سقفهای کاذب ، جايگزينی آن به جای بلوکهای پلی استايرن و همچنین امکان جايگزينی پلاست شيت به جای قالبهای فلزی با اخذ نتیجه مطلوب تحولی شگرف در این زمینه ایجاد نمایند.

 

از نظر کارشناسان مزيتهای پلاست شيت را می توان سبکی ، سهولت در اجراء ، نفوذ ناپذيری در برابر آب (عدم جذب آب بتون)  و همچنين مقاومت در برابر اسيدها و قلياها و اقتصادی بودن آن دانست بطوری که پس از حداقل 6 دوره اجرای قالب بندی نهایتاً از این  پلاست شيـتها به عنوان عايق رطوبتي ، صوتی و حرارتی در ديوارها و سقف خواهد شد .

 

بطور کلی موارد استفاده از پلاست شیت در صنعت ساختمان عبارتند از :

پوشش سقف سوله های صنعتی

پوشش سقف سالنهای مرغداری و گاوداری

قالب بندی بتن

دیوار پوش

پارتیشن بندی

علائم ایمنی و هشدار دهنده 

پوشش سقف سوله

ویژگی های منحصر به فرد کارتن پلاست و نیز قابلیت شستشو و قیمت بسیار مناسب در مقایسه با سایر متریال های پوششی مهم ترین عامل استفاده از این محصول جهت پوشش سقف سوله های صنعتی می باشد. از کارتن پلاست برای لایه آخر سقف سوله مورد استفاده قرار میگیرد.

در قدیم برای لایه آخر سقف سوله ها معمولا از فوم پلاست و تور مرغی استفاده میشد که هم قابلیت شستشو نداشته و نیز از نظر زیبایی وجه خوبی نداشت و برای سوله های تولید کننده مواد غذایی و بهداشتی حتما باید از پوشش های بهداشتی استفاده می شد که مور تایید سازمان بهداشت باشد . این پوشش ها معمولا ساندویچ پانل بودند که هزینه بسیار بالایی را تحمیل سازنده میکردند ولی با استفاده از رول کارتن پلاست برای پوشش سقف های صنعتی علاوه برداشتن زیبایی و ترکیب رنگ های متفاوت، میتوانید به عنوان پوشش بهداشتی نیز با خیال راحت استفاده نمایید.

پوشش سقف سوله کارتن پلاست
پوشش سقف سوله کارتن پلاست
پوشش سقف سوله
پوشش سقف سوله با کارتن پلاست
پوشش سقف سوله با کارتن پلاست
پوشش سقف سوله با کارتن پلاست
پوشش سقف سوله با کارتن پلاست

 قالب بتن

 پارتیشن بندی

ورق کارتن پلاست
فهرست