1. کارتن پلاست
  2. کاربردهای کارتن پلاست
  3. صنعت ساختمان
  4. پوشش سقف سوله با کارتن پلاست

پوشش سقف سوله با کارتن پلاست

سوله به سازه ای فلزی اطلاق می گردد که دارای سقف شیب دار بوده و در سالن های ورزشی، تعمیرگاه ها، اسکلت ساختمان و انبارها و مواردی از این دست به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. ساخت سوله ها به دلیل کاربردهای صنعتی آن ها با سایر سازه ها متفاوت بوده و نیاز به ابزارهای گوناگونی دارد. از تفاوت سوله ها با سایر سازه ها می توان به شیب دار بودن قاب های مورد استفاده در سوله و نیز بزرگ تر بودن دهانه ها نسبت به سایر سازه ها اشاره کرد.

بعد از اجرای فنداسیون و نصب اسکلت سوله نوبت به مهمترین قسمت آن یعنی پوشش سقف سوله و دیواره ها می رسد.پوشش سقف سوله به دو بخش داخلی و بیرونی مجزا می شود و برای این منظور از مواد و ابزارهای گوناگونی می توان استفاده کرد.برای پوشش بیرونی میتوان از مواردی چون ورق های گالوانیزه ، ساندویچ پنل ، پلی کربنات و … استفاده نمود.پوشش داخلی نیز از لایه های گوناگونی مانند پشم شیشه یا پشم سنگ ، فوم پلی استایرن ، پلی اتیلن و کارتن پلاست  تشکیل می گردد.

شرکت ایران کارتن پلاست یکی از برترین تولید کننده های ورق های کارتن پلاست جهت پوشش سقف سوله ها می باشد.کارتن پلاست به دلیل ضد آب بودن،سبک بودن ،مقاومت بالا در برابر تغییرات دمایی و بی شمار مزیت دیگر بهترین گزینه برای پوشش سقف سوله ها می باشد.

مهمترین علت کاربرد کارتن پلاست در سقف سوله ها دو دلیل می باشد. اولی شکیل تر شدن سقف سوله در نگاه از پایین به سقف و دوم جلوگیری از ریزش پشم شیشه و یا فوم ها پس از گذشت چند سال می باشد.

برای ساخت سوله کاهش هزینه از اهمیت بالایی برخوردار است. مواردی همچون سرعت نصب سازه، کاهش زمان اجرا، کاهش هزینه های اجرایی اعم از هزینه کارگرها و مصالح بسیار مهم می باشد. همچنین عایق بندی سوله از نظر دما و صوت حائز اهمیت می باشد. با توجه به موقعیت مکانی سوله ممکن است در معرض خطر خوردگی قرار داشته باشد از این رو مقاوم پوشش سوله در برابر خوردگی و رطوبت از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

متخصصین شرکت ایران کارتن پلاست همواره در کنار شما عزیزان جهت هرگونه مشاوره و راهنمایی حضور دارند.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید:

تلفن تماس کارخانه : 7-33745145-044     تلفن تماس مستقیم : 09124633243

تصاویر ارسالی از طرف مشتریان عزیز با پروژه هایی که سقف سوله را با استفاده از کارتن پلاست پوشش داده اند.

ویدیو پوشش سقف سوله با کارتن پلاست