1. کارتن پلاست
  2. کاربردهای کارتن پلاست
  3. صنعت کشاورزی
  4. صنعت کشاورزی

کاربرد کارتن پلاست در صنعت کشاورزی

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد به شرح زیر است :

 

 بستر کشت

یکی از گام های مهم در احداث گلخانه ،انتخاب بهترین نوع بستر کشت و در عین حال کم هزینه با بازدهی بالا می باشد.محیط های کشت باید دارای خصوصیات ذیل باشند:

1-از لحاظ شیمیای خنثی و پایدار باشد.

2-باید بتوان آن را در صورت رشد باکتری ایزوله کرد.

3-قابل شست و شو و ضدآب باشد تا آب اضافی از آن خارج شود.

4-مقاوم در برابر تغییر ph باشد.

5-دارای هزینه ی کم و نصب آسان باشد.

6- امکان زهکشی با تسمه و… داشته باشد.

7-در طول دلخواه به صورت صاف بوده و حالت شمشیری نداشته باشد.

رول ها و ورق های ایران کارتن پلاست به صورت u شکل به علت دارا بودن ویژگی های ذکر شده بهترین و مطمئن ترین گزینه جهت بسترسازی کشت برای انواع صیفی جات و گل و گیاه چون گل رز ، فلفل دلمه ای ،خیار،گوجه و…به شمار می رود.

بستر کشت کارتن پلاست
بستر کشت کارتن پلاست

 محافظ نهال

محافظ نگهدارنده مثلثی یا گرد کارتن پلاست نهال در اندازه های مختلف با یک سیستم قفل کام و زبانه به فرد که اجازه می دهد تا محافظ براحتی باز شود و مجدداً استفاده شود. همچنین می توان این محافظ را با افزودن مواد آنتی یووی در برابر نور آفتاب مقاوم کرد. به طور گسترده در مزارع، باغات کنار جاده، مناطق درختکاری یا باغبانی استفاده می شوند. از بادزدگی بخصوص در مناطق بادخیز، علف کش ها و سایر سموم محافظت می کند.از دیگر فواید این محافظ نهال ها امکان دسترسی آسان به درختان در حال رشد برای هرس و نگهداری است.این محافظ ها می توانند خیلی سریع نصب و حذف گردند، قابل بازیافت بوده و برای محیط زیست ایجاد آلودگی نمی کنند.

محافظ نهال کارتن پلاست

 جعبه میوه

امروزه برای بسته بندی تجاری میوه ها و سبزیجات از کارتن پلاست استفاده می شود. مزایای جعبه های پلی پروپیلن شامل دوام ، وزن سبک ،تطبیق با ابعاد پالت و قابلیت نگهداری محصولات کشاورزی به همان طراوت و رطوبت زمان چینش است. آنها مقاوم در برابر آب و رطوبت و 100٪ قابل بازیافت می باشند. مدت زمان ارائه محصولات کشاورزی تازه به بازار بسیار کوتاه است ، دقت در حمل و بسته بندی از عوامل اساسی میباشد. مواد PP برای تماس با مواد غذایی مناسب بوده بنابراین می توان از آن با اطمینان استفاده کرد. مزایای بسیاری دارد از جمله امکان چاپ تکرنگ و 4 رنگ برای نام تجاری( برند) مشتریان، بازارپسندی کالا و هچنین این نوع بسته بندی امنیت کالا را در حین حمل و نقل یا ذخیره طولانی مدت در محیط گرم و مرطوب تامین می نماید، لازم به ذکر است که این محصول تاییدیه وازرت درمان و علوم پزشکی کشور را داراست.

جعبه کارتن پلاست
جعبه سیب 8 کیلویی
جعبه میوه کارتن پلاست
جعبه کارتن پلاست
جعبه کارتن پلاست
جعبه میوه
کارتن میوه
کارتن میوه کارتن پلاست
کارتن پلاست میوه
جعبه میوه کارتن پلاست
جعبه میوه کارتن پلاست
جعبه میوه کارتن پلاست

 تله دلتا

این محصول در باران و آفتاب مقاوم و موثر است و نیاز به نگهداری مداوم ندارد و مقاوم در برابر مواد شمیایی میباشد.

تله معمولا با رنگ روشن و دو طرفه میباشد بنابرین یک طول موج منحصر به فرد را در رنگها بوجود میاورد که طیف گسترده ای از حشرات کوچک را به خود جلب میکند این حشرات شامل مگسهای میوه،کرم خوشه خوار و غیره …میباشد و بعنوان راه حلی مفید و کارآمد برای از بین بردن آفات بدون نیاز به سمپاشی مکرر است.

راکت گل

راکت گل کارتن پلاست نوعی شیت با سوراخ های تعبیه شده توسط قالب است که بعنوان نگه دارنده برای گلهای شاخه ای در گلفروشی ها – تزیین مکانها کاربرد دارد. از آنجاییکه کارتن پلاست سبک -ضدآب- مقاوم در برابر ضربه و پاره شدگی می باشد لذا میتواند گزینه مناسبی در صنعت فروش گل و گیاه باشد.

 جعبه گل و نهال

جعبه گل و نهال کارتن پلاست جعبه ای با ابعاد و رنگهای مختلف متناسب با طرح دلخواه مشتری می باشد. جعبه با جنس کارتن پلاست در مقایسه با سایر جعبه های گل از قبل چوبی-کارتن سلولزی در عین حال که سبک می باشد مقاوت لازم در برابر ضربات ناگهانی ناشی از حمل را دارد. پاره نمی شود، قابلیت چاپ داشته و از همه مهمتر بعلت ضدآب بودن طی حمل و نقل میتواند آب کافی برای تازه مانده گل ها ونهال ها را تامین کرده و مانع از پلاسیده و خشک شدن آنها گردد. در ضمن قابل بازیافت بوده و صنعتی سبز می باشد.

فهرست