اهمیت استفاده از کارتن پلاست گلخانه

یکی از مواد مهم دوستدار محیط زیست که در گلخانه ها و موارد کشاورزی هم کاربرد بسیار زیادی دارد کارتن پلاست می باشد. در تولید کارتن پلاست از ماده اولیه پلی پروپیلن استفاده شده است. این محصول ویژگی های متعددی داشته و کاربردهای بسیار زیادی هم دارد. یکی از مهمترین محیط هایی که کارتن پلاست در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد گلخانه است. یکی از دلایل مهمی که از کارتن پلاست گلخانه استفاده می شود همانطور که در ابتدا گفتیم دوستدار محیط زیست بودن آن می باشد. اگر تا به امروز در مورد اهمیت استفاده از کارتن پلاست گلخانه اطلاعاتی کسب نکرده اید پیشنهاد می کنیم حتما این مطلب را تا انتها همراهی کنید تا در مورد مزایا، ویژگی ها و کاربرد هایی که کارتن پلاست در گلخانه می‌تواند داشته باشد نکاتی را خدمت شما بیان کنیم. مطمئن باشید اطلاعاتی که در این مطلب بیان خواهد شد در آینده برای شما کارساز خواهند بود.

مهم ترین مزایای استفاده از کارتن پلاست گلخانه

استفاده از کارتن پلاست گلخانه می تواند مزایای بسیار زیادی به همراه داشته باشد که در این بخش چند مورد آنها را خدمت شما بیان می کنیم:

  • زمانی که شما از کارتن پلاست گلخانه استفاده کنید در حقیقت دارید سرمایه خودتان را حفظ می کنید و برای نگهداری گیاهان و میوه های خودتان بهترین پوشش و در عین حال کم هزینه ترین آن را انتخاب کرده اید.
  • پوشش کارتن پلاست معمولاً هزینه های گرمایش را برای یک گلخانه تا حد زیادی کم می کند و این موضوع سبب می شود که گیاهان برای رشد شتاب بیشتری پیدا کنند. طبیعتاً هر چه شتاب گیاهان برای رشد بیشتر باشد گلخانه در بازه های کوتاه مدت میوه ها، سبزیجات، صیفی جات و …. را در تعداد بیشتری تولید کرده و در آمد آن افزایش چشمگیری خواهد داشت. به عبارت بهتر استفاده از کارتن پلاست گلخانه باعث می شود هزینه های آن کاهش پیدا کرده و درآمد آن بالاتر برود.
  • اگر شما از ورق های کارتن پلاست برای گلخانه استفاده کنید در حقیقت از پوشش با چگالی بالاتر بهره برده و در عین حال هزینه های مربوط به نگهداری یک پوشش را به صفر رسانده اید. در ضمن توجه داشته باشید که کارتن پلاست گلخانه معمولاً نیاز به تعمیر ندارد و از این جهت هم باعث کاهش هزینه‌های مربوط به گلخانه شما می‌شود.

آشنایی با مهمترین ویژگی های کارتن پلاست گلخانه

کارتن پلاست گلخانه در کنار مزایای که می تواند برای یک گلخانه داشته باشد ویژگی های بسیار زیادی هم دارد. اولین ویژگی مهم این پوشش ها این است که باعث رشد شتاب نور بدون سوزش برای گیاهان می شود که این موضوع باعث می شود گیاهان رشد بهتر و بدون آسیبی را تجربه کنند. کارتن پلاست در سخت ترین شرایط آب و هوایی هم می تواند از گیاهان شما محافظت به عمل آورد. شما اگر از این پوشش استفاده کنید به راحتی می توانید آن را خم کرده و در بالاترین نقاط هم مورد استفاده قرار دهید. این پوشش انعطاف پذیری بسیار خوبی دارد و نصب و راه اندازی آن در هر محلی به آسانی انجام می شود. در پوشش های کارتن پلاست معمولاً خزه یا کپک رشد نمی کند و همچنین شما می توانید این پوشش ها را به آسانی تمیز کرده یا ضدعفونی نمایید. پوششها به گونه‌ای تولید شده‌اند که قابلیت استفاده در تمامی گلخانه های سبک را دارا می باشند. دقت داشته باشید که پوشش کارتن پلاست ضد آب و حشره است و همچنین از لحاظ قیمت هم به شدت مقرون به صرفه می باشد. این محصول می‌تواند به عنوان عایق حرارتی هم در گلخانه مورد استفاده واقع شود. البته توجه داشته باشید که این ورق ها ضد اشتعال هستند و به هیچ وجه آتش نمی گیرند. البته احتمال ذوب شدن آنها وجود دارد. این نکته را هم مد نظر قرار دهید که همان طور که اشاره کردیم کارتون پلاست دوستدار طبیعت بوده و قابل بازیافت می باشد پس خرید آن باعث می شود شما به طبیعت و زندگی خودتان احترام بیشتری بگذارید.

آشنایی با خصوصیات فنی کارتن پلاست گلخانه 

خرید کارتن پلاست گلخانه را دارید ابتدا باید با خصوصیات فنی آن بیشتر از گذشته آشنا شوید. اولین خصوصیت مهم کارتن پلاست ها و وزن آن ها می باشد که معمولاً بین ۸۰۰ گرم تا ۷ کیلوگرم می باشد. ضخامت این محصولات هم یکی دیگر از خصوصیات فنی مهمانها است که معمولاً بین ۲ تا ۱۳ میلیمتر بوده و البته بر اساس نیاز مشتری ممکن است در ابعاد بزرگتری هم تولید شود. یکی از مهمترین مشخصات فنی کارتن پلاست گلخانه رنگ آن است که البته محدودیتی ندارد. انتخاب رنگ کارتن‌پلاست بر عهده مشتری بوده و می تواند بر اساس سلیقه و علایق خودش بهترین رنگ را در این زمینه انتخاب کند. کارتن پلاست گلخانه در اندازه های مختلفی تولید می شود و به عبارتی اندازه آن بر اساس سفارش مشتری طراحی می گردد اما حداکثر عرض این محصول ۲۱۰ سانتی متر می باشد. دقت داشته باشید که طول کارتن پلاست گلخانه محدودیتی ندارد. دقت داشته باشید که وجود خاصیت آنتی استاتیک در کارتن پلاست گلخانه باعث میشود خیال مشتری از تخلیه بار الکتریکی موجود در کارتن پلاست ها راحت شود. حال که تمام مشخصات فنی مهم مربوط به کارتن پلاست را شناختید بهتر است برای خرید این محصولات به مجموعه‌هایی مراجعه کنید که هم معتبر باشند و هم کارتن پلاست با کیفیت و ارزان قیمت در اختیار شما قرار دهند. برای این منظور شما می توانید مجموعه ما یعنی ایران کارتن پلاست را برای خرید محصولات مورد نظر خودتان در نظر بگیرید. قصد نداریم در مورد مجموعه خودمان اغراق‌آمیز صحبت کنیم اما واقعیتی که باید بیان کنیم این است که تمام تلاش مجموعه ما جلب رضایت مشتریان و تحویل جنس با کیفیت به آنها می باشد. صحت این موضوع را می توانید از طریق خریداران قبلی مجموعه ما یا تست کیفیت اجناس ما متوجه شوید. مطمئن باشید قیمتی که ما برای محصولاتمان در نظر می‌گیریم در سراسر کشور بی‌نظیر بوده و مانند آن را پیدا نخواهید کرد. پیشنهاد می کنیم برای خرید محصولاتی مثل کارتن‌پلاست زمان را از دست ندهید و هرچه سریعتر اقدام کنید.