1. کارتن پلاست
  2. کارتن پلاست
  3. کارتن پلاست و 10 مزیت برتر آن

کارتن پلاست و 10 مزیت برتر آن

کارتون پلاست یا همان کارتن پلاست. با پیشرفت علم و تکنولوژی در جهان خیلی از مسائل دستخوش تغییرات اساسی شده اند ، این تغییرات شامل محصولات صنعتی ، ماشین آلات و تجهیزات ، مواد اولیه ، بازارهای جهانی و خیلی دیگر از این موارد می باشد . در این میان سلایق و احتیاجات مردم نیز بسیار تغییر کرده است و روزانه در فکر این هستند که برای انجام کارها و یا پروژهایی که دارند چه متریالی مناسب می باشد.

آیا برای کاری که در نظر دارید انجام دهید نمیدانید از چه متریالی استفاده کنید ؟ برای  انتخاب یک متریال مناسب شما باید حداقل از مزیت های یک محصول اطلاعات کافی داشته باشید. امروز ما میخواهیم در اینجا از مزیت های کارتن پلاست صحبت کنیم .

1-قیمت تمام شده مناسب

اول از همه اینکه کارتن پلاست نسبت به متریال های دیگری همچون آهن ، آلومینیوم ، شیشه قیمت مناسب تری دارد ودوم اینکه کارتن پلاست نسب به متریال های دیگر هزینه نگهداری ، هزینه حمل و نقل و همین طور هزینه ساخت پایین تری دارد.

2-وزن سبک

کارتن پلاست بعلت اینکه از مواد پلاستیکی ساخته شده است و همین طور با توجه به ساختار شکل هندسی آن که حالتی شبکه ای دارد از وزن بسیار پایینی برخوردا است که همین باعث شده بتوان کارتن پلاست را براحتی حمل و نقل کرد.

3-دوستدار محیط زیست

امروزه جوامع در جهان بیشتر از گذشته نگران محیط زیست هستند و نسبت به متریال های که آلندگی بالایی دارند اجازه فعالیت نمی دهند . کارتن پلاست از مواد پلی پروپیلن غیرسمی و غیر آلاینده تولید شده است و به راحتی دفع میشود بنابراین هیچ محیط زیست را آلوده نمیکند. مهمتر اینکه می توان آنرا براحتی بازیافت نمود و به محصول دیگر پلاستیکی تبدیل کرد.

4-قابلیت های افزودنی

کارتن پلاست را می توان با افزودن مستربچ های متفاوت به گونه ای تولید کرد که دارای بیشترین استانداردهای ایمنی محیطی شود. کارتون پلاست را می تواند به شکل ضد الکتریسته ساکن ، ضد حریق ، همینطور با مقاومت رسانایی بالا تولید کرد.

5-عایق صدا و عایق حرارتی

کارتن پلاست به دلیل ساختار تو خالی آن می تواند عایق صوتی و حرارتی مناسبی باشد . شما می توانید از ورق های کارتن پلاست برای عایق کاری دیوارها و سقف ها استفاده کنید.

6-خواص مکانیکی

ساختار کارتن پلاست خواص مکانیکی بسار خوبی را به آن بخشیده است که از جمله این خواص میتوان به ضربه پذیری بالا ، مقاومت در برابر فشار ، انعطاف پذیری بالا ، استحکام بالا اشاره کرد.

7- پایداری شیمیایی

کارتن پلاست میتواند ضد آب ، ضد رطوبت ، ضد خوردگی ، ضد بخار و همین طور مقاوم دربرابر حشرات باشد و این وجه تمایز بسیار مهم آن نسب به کارتن مقوایی و چوب می باشد.

8-رنگ بندی

رنگ ها به ما روحیه و نشاط می دهند . کارتن پلاست را می توان در رنگ های مختلف تولید کرد ، کافی است در هنگام تولید به مواد اولیه آن مقداری مستربچ رنگی اضافه نمود تا از رنگ دلخواهمان لذت ببریم .

9-سطح صاف و سیقلی

کارتن پلاست بدلیل اینکه از یک قالب خاصی برای تولید آن استفاده میشود و مواد خروجی بلافاصله وارد قسمت کالبراتور شده و خنک میشود دارای سطح بسیار سیقلی و صافی می باشد.

10 – قابلیت چاپ

کارتن پلاست در یک مرحله از تولید وارد دستگاهی بنام کرونا میشود که وظیفه این دستگاه ایجاد دانه های بسیار ریز روی سطح کارتون پلاست می باشد.که همین باعث میشود بتوان به راحتی روی سطح کارتن پلاست عملیات چاپ را انجام داد .