ساخت کانال های بستر کشت با کارتن پلاست

بستر کشت یکی از ملزومات پرورش گل و گیاه می باشد . قدیمیترین بستر کشتی را که همه ما آن را به خوبی میشناسیم خاک نام دارد. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی بشر توانسته است برای کم کردن مشکلات ناشی از آلودگی خاک و همچنین افزایش بهروری در کشاورزی ، انواع مختلفی از بستر های کشت را ابداع نماید.

بسترهای کشت متداول

  • پرلایت
  • پیت ماس
  • هوموس
  • ورمی کمپوست
  • کوکوپیت
  • ورمیکولیت
  • کمپوست
  • پرلیت

برای استفاده از بستر ها کشت گفته شده شما نیازمند محفظه ای هستید که بستر انتخابی خود را دروم آن ریخته و شروع به عملیات کشت نمایید . اگر شما می خواهید در ابعاد کوچک این کار را انجام دهید و هدف شما کاشت چند تا گل یا گیاه هست ، طبیعتا استفاده از گلدان می تواند برای شما باصرفه باشد .

ولی اگر شما میخواهید کشاورزی صنعتی انجام بدهید ، شما برای ساخت کانالی که بتوانید بستر کشت مد نظر خود را در داخل آن به ریزید ،بطوریکه تهیه و استفاده آنرا راحت باشد، قطعا باید به سراغ کارتن پلاست بروید و از رول های کارتن پلاست که برای همین منظور در کارخانه ایران کارتن پلاست تولید می شوند تهیه فرمایید.

کارتن پلاست هایی که به صورت U شکل جهت استفاده در بستر کشت تولید می شوند معمولا دارای 3 تا 5 درصد آنتی یو وی می باشند. که همین موضوع به ماندگاری آن در برابر اشعه UV خورشید کمک شایانی می کند.

چرا از کارتن پلاست در ساخت بستر کشت استفاده کنیم ؟

1- با توجه به اینکه کارتن پلاست جاذب رطوبت نیست و همین باعث میشود که رطوبت بستر کشت دیر تر از بین برود و نیاز به آبیاری کمتری داشته باشید.

2- به خاطر خط تایی که در هنگام تولید روی آن بسته به ابعاد سفارش مشتری زده می شود، استفاده از آن بسیار آسان می شود.

3- قارچ برروی آن تاثیری ندارد و خود کارتن پلاست هم نمی تواند عامل بیماری قارچی برای بستر کشت بشود.

4- استفاده از کارتن پلاست به دلیل نصب سریع و آسان ، کم هزینه بوده و استفاده از به لحاظ اقتصادی مقرون بصرفه است.

ابعاد مناسب محفظه بستر کشت کارتن پلاست

عرض ها و طول کانال ها بستر های کشت بسته بن نوع محصولی که قرار است در آن کاشته شود متغییر است، ولی به طور معمول برای کشت های خاکی  عرض بستر 40 سانتی متر می باشد و ارتفاع دیوارها 30 سانتی متر از طرفین می باشد.

برای کشت صیفی جات که در آنها محصول داخل نایلون گروبگ کشت میشود و نایلون های گروبک در داخل کانال کارتن پلاست قرار میگیرد، از رول های کارتن پلاستی کهدر آنها عرض کفی آن 28 سانتی متر و طول دیوارهای آن 11 سانتی متر محاسبه شده ،استفاده می نمایند.

برای کاشت گل رز معمولا از کارتن پلاست به ضخامت 3 میلیمتر و گرماژ 700 مورد استفاده قرار میگیرد .

برای کاشت صیفی جات و سبزیجات نیز از کارتن پلاست 3 میلیمتر و گرماژ 600 گرم  و برای گوجه و فلفل دلمه معمولا از 3 میل 700 تا 800 گرم مورد استفاده قرار میگیرند.

طول بستر های کشت غالبا 25 متر است و دو سر آن بسته می شود .

اگر می خواهید بستر کشت بسیار مقاوم تهیه فرمایید باید از کارتن پلاست ظخیم تر با گرماژهای بالا استفاده نمایید که به همبن منظور ما ضخامت 4 میل گرماژ 800 تا 1000 را به شما پیشنهاد می نماییم .

در صورت استفاده از کارتن پلاست 4 میل باید به این نکته توجه نمایید که باید از طول های کمتری استفاده نمایید و بصورت ورق پلاست خریداری نمایید تا حالت شمشیری نداشته باشد .

در کارخانه ایران کارتن پلاست تمامی رول های کارتن پلاست که برای استفاده در بسترکشت تولید میشوند، از بهترین مستربچ های آنتی یوی استفاده میشود که همین باعث افزایش طول عمر محصول بین 6 تا 7 سال می شود.

قیمت و شرایط فروش

برای اطلاع از قیمت ها و همچنین دریافت مشاوره رایگان می توانید با همکاران ما در بخش فروش گروه صنعتی ایران کارتن پلاست به روش های ذیل در ارتباط باشید.

شماره تماس های کارخانه : 7-33745145-044

تلفن و واتس آپ : 09124633243

فهرست