1. کارتن پلاست
  2. کارتن پلاست
  3. ورق پلی پروپیلن چیست و چه کاربردی دارد؟

ورق پلی پروپیلن چیست و چه کاربردی دارد؟ 

یکی از پلیمرهای کاربردی و معروف که امروزه به شکل گسترده مورد استفاده قرار می ‌گیرد، پلی ‌پروپیلن نام دارد. امروزه ورق پلی پروپیلن پرمصرف ترین و اساسی ترین و روش های موجود در صنایع مختلف به شمار می رود. در واقع پلی پروپیلن یک ماده شیمیایی از نوع ترموپلاست به شمار می رود که نحوه به دست آوردن آن از طریق پلیمریزاسیون پروپیلن خواهد بود. از ویژگی‌ های این نوع ورق می‌ توان به قابل بازیافت بودن آن اشاره کرد. امروزه در صنایع مختلفی مانند ساخت پانل، اتومبیل سازی، تزئینات داخلی ساخت انواع پلاستیک کف پوش اتومبیل و جعبه باتری می توان از این محصول استفاده نمود.

ویژگی ها و مزایایی که استفاده از ورق پلی پروپیلن دارد موجب شده که امروزه به شکل گسترده روی به استفاده از آن آورده شود. از ویژگی ها و مزایای استفاده از ورق پلی پروپیلن می توان به هزینه بسیار پایین مواد اولیه آن اشاره کرد. ساختاری این نوع ورق به گونه ‌ای است که با کاهش انعطاف پذیری می ‌تواند استحکام بسیار بالایی داشته باشد. با ما در مجموعه ایران کارتن پلاست همراه باشید تا اطلاعات کافی به شما در این زمینه ارائه دهیم.

از دیگر مزایا و ویژگی ‌های ورق پلی پروپیلن می ‌توان به شفافیت بالا، قیمت پایین در مقایسه با سایر پلیمرها، وزن سبک، غیر سمی بودن مواد اولیه، استفاده برای تولید تجهیزات پزشکی و همچنین ضربه پذیری مناسب آن در دمای پایین اشاره نمود .

ورق پلی پروپیلن

ورق پلی پروپیلن چیست؟

این نوع ورق که با دانسیته پایین و به عنوان پلیمر نیمه بلورین شناخته می شود، با مقاومت حرارتی بسیار بالا، خواص فیزیکی مناسب و مقاومت شیمیایی ایده آل، می تواند به عنوان گزینه ای مناسب جهت استفاده در صنایع مختلف به شمار رود در مقایسه با هموپلیمر و کوپلیمر در دمای پایین از مقاومت ضربه بالاتر و همچنین شفافیت بهتری برخوردار است. علاوه بر این خواص مکانیکی و قابلیت چاپ پذیری و همچنین عایق بندی مناسبی که این نوع ورق دارد موجب می شود که شما از گزینه ای کاربردی برای کار در شرایط مختلف بهره مند شوید.

مزایا ویژگی های ورق پلی پروپیلن

به نسبت سایر محصولات جهت استفاده در شرایط مختلف، ورق pp دارای مزایا و ویژگی های مناسبی خواهد بود. بالا بودن میزان ضربه پذیری و همچنین مقاومت بسیار مناسب در برابر عوامل خورنده و شیمیایی از جمله ویژگی ها و علل کاربرد این ورق محسوب می شوند.

علاوه بر این گاهی با شرایطی مواجه می شوید که ورق مورد استفاده توسط شما در معرض سایش قرار دارد. ورق pp در برابر سایش نیز مقاومت مناسبی داشته و به خوبی می تواند طیف گسترده ای از نیازهای شما در این شرایط را پاسخ دهد.

در کنار این مزایا، مقاومت الکتریکی مناسب و همچنین جوش پذیری ایده آل از دیگر ویژگی ها و مزایای استفاده از پلی پروپیلن می توانند به شمار روند.

گاهی اوقات در دمای بالا ورق های مورد استفاده توسط شما با تغییر ابعاد مواجه می ‌شوند. با این وجود نوع طراحی و ساختار ورق پلی پروپیلن به گونه ‌ای است که می ‌تواند پایداری ابعادی بسیار مناسبی در دمای بالا داشته باشد. در کنار تمام این ویژگی ها بد نیست بدانید که ورق مورد نظر از وزن ایده ‌آلی برخوردار بوده و به راحتی می تواند توسط شما مورد استفاده قرار گیرد.

ورق کارتن پلاست چیست؟

همانگونه که می‌دانید پیشرفت تکنولوژی موجب شده که امروزه در حوزه های مختلف زندگی بتوانید توسعه و دگرگونی را مشاهده نمایید. استفاده از مواد اولیه مانند پلی پروپیلن به شما این امکان را می دهد که بتوانید محصولی ایده آل با دوام و مقاومت بالا جهت استفاده در شرایط مختلف داشته باشید. ورق کارتن پلاست با توجه به ویژگی ها و مزایایی که دارد می‌ تواند برای شما به خوبی در شرایط مختلف کاربردی باشد.

کارتن پلاست چیست؟

کارتن پلاست ورق کارتنی یا پلاستیکی به شمار می‌ رود که با استفاده از سلول های باریک پلی پروپیلن تولید می شود. این محصول که در صنعت ماکت سازی از گزینه های محبوب به شمار می رود، در رنگ های مختلف و ضخامت های گوناگون می تواند توسط شما مورد استفاده قرار گیرد. کاربردهای مختلف کارتن ‌پلاست در شرایط گوناگون موجب شده که امروز به عنوان محصولی پرطرفدار برای کار در زمینه های مختلف به شمار رود.

کاربردهای ورق کارتن پلاست

از جمله ویژگی ها و کاربردهای استفاده از کارتن پلاست می ‌توان به قابلیت استفاده در زمینه هایی مانند کشاورزی، صنایع شیمیایی، بسته بندی، تبلیغاتی و ساختمان سازی اشاره کرد. مقاومت بسیار بالا در برابر فشار، گرما و ضربه از جمله مزایای این نوع ورق به شمار می ‌روند.

با توجه به اینکه صنایع مختلفی همواره در معرض آتش سوزی تجهیزات قرار دارند، استفاده از ورق کارتن پلاست به شما این امکان را می‌ دهد که از محصولی ضد اشتعال بهره ببرید. یکی از کاربردها و مزایای مناسب به فرد کارتن پلاست، عدم اثرگذاری آتش حتی در برابر حرارت مستقیم خواهد بود. علاوه بر این از دلایلی که امروزه منجر به استفاده گسترده از ورق کارتن پلاست شده است می ‌توان به بدون بو بودن این محصول اشاره نمود. عایق مناسب و همچنین گزینه ای ایده آل جهت ساخت و ساز و دکور از دیگر ویژگی های ورق کارتن پلاست به شمار می‌ روند.

مزایای استفاده از کارتن پلاست

همانگونه که عنوان شد کارتن پلاست دارای مزایای بسیار زیادی جهت استفاده در مکان های مختلف خواهد بود. این محصول از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردار بوده و می ‌توان آن را از نظر طول و عرض به خوبی قوس داد. قابلیت شست و شو، غیر سمی بودن، تحمل فشار بالا، قابلیت برش آسان، حفظ انعطاف اولیه، مقاومت در برابر ضربات، غیر قابل اشتعال و عایق گرما و رطوبت، عایق صوت و همچنین قابل بازیافت بودن از مزایا و ویژگی‌ های این نوع ورق به شمار می ‌روند.

قیمت ورق پلی پروپیلن

همانگونه که عنوان کردیم در مقایسه با سایر محصولات، ورق پلی پروپیلن دارای قیمت بسیار مناسب تری خواهد بود. عوامل مختلفی می توانند در قیمت این ورق اثر گذار باشند. به نسبت ویژگی ها و قابلیت هایی که این نوع ورق دارد می توان بیان کرد که دارای قیمت مناسبی برای شما جهت استفاده در صنایع مختلف خواهد بود.

با توجه به این که این نوع ورق در ضخامت های مختلف تولید می شود، باید بدانید که از قیمت ‌های گوناگونی نیز برخوردار است. مجموعه ما در ایران کارتن پلاست با بهره مندی از این نوع ورق به صورت گسترده آن را به شما ارائه می دهد.

خرید ورق پلی پروپیلن

چنانچه قصد خرید ورق کارتن پلاست و پلی پروپیلن را دارید می توانید با مراجعه به وب سایت ایران کارتن پلاست از گزینه ‌های متعددی دیدن نمایید. ما در این مجموعه به منظور پاسخگویی به نیازهای شما، انواع ورق های پلی پروپیلن و کارتن پلاست را به شما ارائه می دهیم.