1. کارتن پلاست
  2. کارتن پلاست
  3. معرفی انواع روش چاپ تک رنگ و 4 رنگ روی شیت کارتن پلاست

آیا کارتن پلاست قابل چاپ میباشد ؟

در جواب این سوال میتوان گفت با توجه به ویژگی های کارتن پلاست بله کارتن پلاست قابل چاپ انواع طرح و نوشته میباشد  اما برای چاپ کارتن پلاست باید در تولید ورق کارتن پلاست شرایط تولید خاصی را رعایت کرد که در ادامه مطلب به آن ها اشاره خواهیم کرد .

cartonplast print 600x600 - معرفی انواع روش چاپ تک رنگ و 4 رنگ روی شیت کارتن پلاست

انواع روش چاپ کارتن پلاست

چاپ سیلک اسکرین بصورت دستی

در این شیوه طرح چاپی مورد نظر مشتری پس از طراحی توسط تیم طراحی و پسند مشتری شابلون گیری شده و به روش چاپ سیلک اسکرین روی ورق های کارتن پلاست چاپ میشود در روش ذکر شده بیشتر برای طرح هایی مناسب میباشد که که دارای طرح چاپی تک رنگ یا نهایتا دو رنگ هستند استفاده میشود و برای هر رنگ شابلون جداگانه طراحی شده و به ازای هر رنگ چاپی به تعداد آن طرح مورد نظر روی ورق چاپ میشود . در شیوه چاپ دستی سرعت چاپ بسیار زیاد تر میباشد و برای چاپ انواع جعبه میوه ، استندهای تک رنگ که تعداد سفارش بالایی دارند بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد ،هزینه چاپ سیلک به شیوه دستی بسیار پایین و مقرون صرفه تر نسبت به چاپ با دستگاه میباشد لازم به ذکر میباشد که کیفیت چاپ به این روش نسبت به چاپ دستگاه دارای کیفیت پایین تری میباشد .

چاپ سیلک اسکرین با استفاده از دستگاه

دستگاه چاپ سیلک اسکرین ایران کارتن پلاست دارای تکنولوژی روز جهان میباشد و توانایی چاپ چهار رنگ با کیفیت بالا بوده و طرح مورد نظر مشتری را روی ورق کارتن پلاست با دقت بسیار بالا اجرا میکند . چاپ با دستگاه نسبت به شیوه چاپ دستی دارای نقاط مثبت و منفی میباشد که در زیر به آن های اشاره میکنیم :

نقاط مثبت

  1. کیفیت بالای چاپ
  2. توانایی چاپ چهار رنگ
  3. بدون محدودیت رنگ چاپی
  4. توانایی چاپ در همه نقاط ورق کارتن پلاست

نقاط منفی

  1. هزینه بالای چاپ
  2. سرعت چاپ پایین

از دستگاه چاپ سیلک اسکرین بیشتر برای چاپ استندهای تبلیغاتی و رومیزی به دلیل تعداد کم و زیبایی طرح های آنها استفاده میشوند .

نکات مهم موقع تولید کارتن پلاست قابل چاپ

در تولید ورق کارتن پلاست که قرار است روی آن چاپ اعمال شود باید از روش کرونا دار کردن ورق استفاده کرد تا با بار الکتریکی ایجاد شده توسط کرونا رنگ زده شده به ورق چسبیده و بصورت درست خشک میشود در غیر این صورت رنگ زده شده کنده میشود ،نکته دوم در تولید ورق این است که سطح ورق باید بدون ایراد و میکس باشد تا رنگ بصورت یکنواخت زده شود .

در هر دو روش چاپ بعد چاپ ورق های کارتن پلاستی چاپ شده از طریق نوار نقاله به قسمت یو وی(UV) انتقال داده میشوند تا رنگ زده شده خشک شود .

محاسبه هزینه چاپ بر روی کارتن پلاست

هزینه چاپ بیشتر به روش چاپ و رنگ خوری طرح چاپی وابستگی دارد بصورتی که هرچقدر رنگ بری طرح چاپی بیشتر باشد هزینه چاپ نیز بیشتر میشود و همان طور که در بالا نیز صحبت شد هزینه چاپ به روش چاپ سیلک دستی نسبت به چاپ از طریق دستگاه بسیار پایین تر میباشد و قابل ذکر است که در چاپ دستی هم هزینه چاپ تک رنگ پایین تر از چاپ دو رنگ میباشد .

طراحی طرح چاپی مناسب با کامپیوتر

همان طور که میدانید سبز – قرمز – آبی (RGB) سه رنگ اصلی هستند. اما این رنگ‌ها در کامپیوتر به شکل CMYK معرفی می‌شوند که مخفف رنگ‌های یشمی، سرخابی، زرد و سیاه هستند. استفاده از سیستم‌های کامپیوتری و نرم افزار های طراحی کامپیوتری می‌تواند به طراحان کمک کند تا رنگی مطابق میل خود تولید کنند و آن را در چاپ سیلک به کار ببرند. سیستم PMS که در مبحث همسان‌سازی رنگ کاربرد دارد  بهترین ابزار برای اطمینان از تطابق رنگ پس از چاپ و همچنین به منظور استاندارد سازی رنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از این سیستم می‌توان متوجه شد کدام رنگ‌ها هم‌خوانی بهتری با یکدیگر دارند و کدام یک از رنگ‌ها را بر اساس سیستم CMYK نمی‌توان با هم ترکیب کرد. در نتیجه می‌توان به رنگ بهتری دست یافت و محصول بهتری تولید کرد و دست مشتری رساند .

رنگ های قابل استفاده برای چاپ کارتن پلاست

انتخاب رنگ درست برای چاپ سیلک دارای اهمیت بسیار بالایی میباشد و  رنگ مورد استفاده آن باید دارای چسبندگی بیشتری نسبت به رنگ های دیگر باید باشد و رنگی که ما برای چاپ سیلک استفاده میکنیم رنگ های PVC برای چاپ سیلک دستی میباشد ولی رنگ های مورد استفاده دستگاه سیلک اسکرین مخصوص و متفاوت میباشند .

جهت مشاوره و ارسال پروژه های کارتن پلاستی و چاپی خود با ما در ارتباط باشید .

شماره تماس های کارخانه : 7-33745145-044

تلفن و واتس آپ : 09124633243

فهرست
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ