1. کارتن پلاست
 2. کارتن پلاست
 3. صندوق صدقات و فطریه کارتن پلاست

آشنایی با صندوق صدقات و فطریه کارتن پلاست

شناخت مختصری از کاربردهای صندوق صدقات

صندوق صدقات در سراسر دنیا به منظور کمک به افراد نیازمند وجود دارد. صندوق های صدقه در زبان انگلیسی به صورت « Charity box » نوشته می شود. طبیعتاً افراد معمولی نمی توانند درب این نوع صندوق ها را باز کنند و تنها از شکافی که در صندق ایجاد شده سکه یا اسکناس خودشان را به درون آن بیندازند.

صندوق صدقه کارتن پلاست

به طور معمول جنس این صندوق ها به دلیل افزایش امنیت، فلزی می باشند تا تنها افراد مسئول بتوانند درب آنها را باز کنند و موجودی های جمع شده توسط مردم را به سازمان های ذیربط انتقال دهند. و گفتنی است که در مکان های مختلف کشور ایران تقریبا 7 میلیون صندوق صدقات تعبیه شده اند این صندوق ها از طرف کمیته امام خمینی مدیریت و محافظت می شود و باید اشاره شود که سالانه حدود 150 میلیارد تومان از طریق این صندوق جمع آوری می گردد و به افراد نیازمند کمک رسانی می شود.

همه ما تصور می کنیم که صندوق صدقات یک محفظه ساده است که مردم مبلغی را به داخل آن انتقال می دهند. ولی اینطور که شما فکر می کنید ساختار صندوق صدقات ساده نیست و باید بدانید که این صندوق صدقات انواع گوناگونی دارد که بسته به نوع کاربردی که دارند از جنس و شکل مختلفی برخوردار هستند. در این مقاله شما با اشکال متنوع و کاربرد های عجیب صندوق صدقات فطریه و دیگر صندوق های صدقه آشنا خواهید شد که خواندن این مقاله را برای شما بسیار هیجان انگیز خواهد کرد پس لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

صندوق های صدقه یکی از راه های بسیار ساده ای است که به وسیله آن می توانید به افراد نیازمند کمک کنید از این روی شما می توانید به راحتی و به صورت آنلاین صندوق صدقات خود را از شرکت ایران کارتن پلاست خریداری کنید. ‏جنس صندوق صدقات کارتن پلاست از ورق کارتن پلاست می باشد و دیگر نیازی نیست که نگران آلوده ‏شدن محیط زیست باشید و به دلیل داشتن ویژگی قابلیت بازیافت ورق کارتن پلاست حتی به حیوانات محیط زیست نیز هیچگونه آسیبی ‏وارد نمی گردد.‏

قطعا فردی که به فکر کمک به همنوعان نیازمند خود است به فکر سلامتی دیگر موجودات محیط زیست نیز ‏می باشد و سعی می کند ضرری برای آنها نداشته باشد.‏

فروش صندوق صدقات یکی از چند فعالیت های شرکت  ایران کارتن پلاست می باشد شما عزیزان، مطابق با روز ‏خاصی که دارید می توانید انواع صندوق صدقات را به صورت آنلاین و انبوه سفارش دهید. صندوق صدقات کارتن پلاستی شرکت ایران کارتن پلاست بسیار سبک و مقاوم هستند و همچنین قابل بازیافت نیز می باشند.‏

شما با خرید صندوق صدقات و هر روزه با انداختن مبلغ اندکی داخل آن قطعا احساس زیبایی را تجربه خواهید ‏کرد. ‏. به عنوان مثال در روز عید سعید فطر بیشتر مردم ایران مبلغی را به داخل صندوق فطریه می اندازند. این ‏مبلغ شاید بسیار اندک باشد ولی احساس شادی و خشنودی بزرگی را در قلب شما ایجاد خواهد کرد و روزتان ‏را با قدرت بیشتری آغاز خواهید کرد.‏

صندوق جمع آوری فطریه

آشنایی با انواع صندوق صدقات

 • صندوق های صدقه فلزی؛ این نوع از صندوق ها قابل نصب بر روی دیوار می باشند و همچنین می توانید به شکل رومیزی هم از آن استفاده کنید.
 • صندوق های صدقه دائمی پلاستیکی بست دار؛ این نوع صندوق ها برای موسسات خیریه توصیه می شود به دلیل آنکه متریال آن بسیار مقاوم و حجم مناسبی به منظور جمع آوری نذورات و کمک های مردمی دارد و همچنین میتوان به صورت دائمی از آن استفاده کرد.
 • صندوق های صدقه دائمی پلاستیکی همراه با قفل و کلید؛ در برخی مکان ها لازم است صندوق های صدقه از امنیت مناسبی برخوردار باشند و برای این کار توصیه می شود از این نوع صندوق ها استفاده گردد.
 • صندوق های صدقه پلاستیکی یکبار مصرف؛ صندوق های یکبار مصرف به دلیل آنکه بسیار مقرون به صرفه هستند برای مساجد و موسسات تازه تاسیس شده توصیه می گردد و همچنین این نوع صندوق به سرعت و به سادگی تخلیه می گردند علاوه بر آن به خاطر نوع جنسی که دارند در محیط زیست به راحتی تجزیه می شوند و قابل بازیافت نیز می باشند.
 • صندوق های صدقه پلکسی؛ به دلیل آنکه جنس این نوع صندوق های پلکسی گلاس از پلی کربنات است ظاهر آن بسیار شفاف و مانند شیشه می باشد. طبیعتاً به دلیل شفافیت خاصی که دارد از نظر ظاهری نیز بسیار زیبا می باشد و به عبارتی از زیبایی محیط شما به هیچ عنوان نمی کاهد.
 • صندوق های صدقه به شکل کمپوتی دائمی و یکبار مصرف؛ به دلیل طراحی خاصی که دارد توصیه می شود این نوع از صندوق ها را در مهد کودک ها و خانه های بازی تعبیه کنید. بخاطر وزن کمی که دارد برای کودکان کاملا بی خطر است. (هنگام افتادن ناگهانی بر روی دست و پای کودک در مهد کودک ها)
 • صندوق های صدقه که ترکیبی از پلاستیک و فلز هستند؛ از قفل و کلید کلاس A پشتیبانی میکند و به دلیل بدنه فلزی از امنیت مناسبی برخوردار است و به دلیل زیبایی و مقاومت خاصی که دارد که در خارج و داخل ایران از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد.
 • صندوق های صدقه ایستاده برای فروشگاه ها و ادارات؛ جنس این نوع از صندوق ها بسته به سفارش کاربر به صورت کاملا پلکسی، چوبی و ترکیبی از چوب و پلکسی عرضه می شود. این نوع صندوق ها از کاربردهای دیگری نیز برخوردار است به طور نمونه می توان بر روی آن دستگاه پوز و پولیش واکس نصب کرد یا به عنوان جا کتابی و جا خودکاری می توانید از بهره مند شوید. پایه های آن قابل تنظیم است.
 • صندوق های صدقه که از جنس چوب هستند؛ متریال این صندوق چوبی چند لایه و همچنین ضد ضربه می باشد و به همین دلیل برخلاف تصورات برخی افراد از مقاومت و کیفیت بالایی برخوردار است. به دو صورت رومیزی و دیواری قابل استفاده می باشد.
 • صندوق های صدقه ایستاده فلزی؛ این صندوق صدقات را هر روز، زمانی که از معابر در حال عبور هستید قطعا مشاهده کرده اید. گفتنی است که این نوع از صندوق ها به دلیل امنیت بالا قابل نصب در مکان عمومی مختلف می باشد.

نتیجه گیری :

همان طور که همه جنس های مختلف صندوق صدقات را بررسی کردیم مشاهده کردین که صندوق صدقات و فطریه ساخته شده از جنس کارتن پلاست نسبت به سایر جنس ها گزینه بسیار مناسب تری میباشد .

مزایای صندوق صدقات و فطریه ساخته شده از کارتن پلاست

 • وزن کم
 • دوام بالا
 • قابلیت چاپ راحت
 • قیمت بسیار مناسب
 • توانایی طراحی در طرح و اشکال مختلف
 • حمل و نقل راحت
 • قابلیت بازیافت

یکی از محصولات شرکت کارتن پلاست تولید صندوق های صدقه می باشد شما عزیزان می توانید با تماس تلفنی یا حضوری، صندوق صدقات خودتان را به صورت آنلاین سفارش دهید. محصولات شرکت ایران کارتن پلاست کاملا باکیفیت و عاری از هرگونه آلودگی برای محیط زیست می باشد و همچنین یکی از ویژگی های صندوق های یکبار مصرف شرکت ایران کارتن پلاست این است که بعد از استفاده از آن قابل بازیافت شدن می باشند.

صندوق جمع آوری زکات و فطریه

فهرست