ورق کارتن پلاست در گروه صنعتی ایران کارتن پلاست در ابعاد و ضخامت های مختلف تولید می شود.

از این ورق ها معمولا در ساخت انواع جعبه ها ، استندها ، محافظ نهال ، پارتیشن بندی ، ساخت قالب بتن ، ساخت قالب ظروف سیلیکونی ، پد کارتن پلاست و پالت های مخصوص حمل ونقل ،باکس موتور سیکلت و خیلی از موارد دیگر استفاده میشود.

از شیت کارتن پلاست می توان بعنوان متریال جهت ساخت انواع ماکت نیز استفاده کرد و بسته به سلیقه و خلاقیتی که به خرج می دهیم میتوانیم در کارها و محا های مختلف از این محصول استفاده کنیم .

بطور مثال دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی از ورق کارتن پلاست در طرح جابر بهره میگرند. دانش آموزان معمولا کارتن پلاست طرح جابر را از کتابفروشی ها تهیه می کنند.

ابعاد مناسب جهت استفاده در طرح جابر عرض 190 سانتی متری و طول 90 سانتی متری می باشد، که برای استفاده معمولا از قسمت عرض از هر طرف به اندازه 30 سانتی متر کارتن پلاست را به داخل خم می نمایند تا یک فضای 60 سانتی متری برای ارائه مطالب دانش آموزان باقی بماند.

ورق های کارتن پلاست همانند ورق های کارتن مقوایی می باشند با این تفاوت که کارتن های مقوایی در مقابل مایعات مقاومتی ندارند در حالی که ورق پلاست در مقابل مایعات و رطوبت مقاومت بالایی دارد و یا حتی بهتر است بگوییم مایعات و آب هیچ تاثیری در کارایی آن ندارد.

چند سالی است که استفاده از کارتن پلاست در صنایع مختلف رواج یافته است و کمتر صنعتی را میتوان پیدا کرد در آن ردپایی از ورق یا رول های کارتن پلاست نباشند.

 

فهرست